EDİTÖRDEN
Anasayfa / DOSYALAR / 14 Şubat / 14 Müzisyen / 14 Aşk Şarkısı

14 Şubat / 14 Müzisyen / 14 Aşk Şarkısı

Onlar hayatıma / hayatımıza hep güzel şarkılar kattı, biz de onlara hep aşkla bağlandık. Elbette liste uzayabilirdi ama dedim ki günlerden 14 Şubat, 14 özel müzisyenle (kendilerine çok teşekkür ederim) hazırlayalım Müzik Ekspres Sevgiler Günü AŞK listesini ve kendilerine sordum; Hayatınızın en aşk / sevgili şarkısı ne?

Yanıtları hem sayfamızdan hem de Spotify hesabımızdan dinleyebilirsiniz.

Aşkla hep ❤️

Kadri Karahan

❤️

Aydilge

Aşk paylaşılmaz, anlatsan anlaşılmaz, yine yandım yok olmaz, buzlara sarsan da soğumaz

 

Aşk Paylaşılmaz, Aşka Gel, Aşk Olmak, Aşk Yüzünden, Aşk Lazım, Aşk Bir Mucize, Yeni Başlayanlar İçin Aşk, Aşk Acı Sever, Postmodern Aşk, Kiralık Aşk … derken acaba unuttuğum var mı diye düşünüyorum ki hep aşka yazmış sevgili Aydilge şarkılarını, aşka söylemiş; belki de o yüzden birçok aşk temalı diziye eşlik etmiş şarkısı, asla şaşırmamalı. İlk albümü sürecinden bugüne sadece şarkıları ile değil yazdıkları ile de takip etmekten keyif aldığım Aydilge samimiyeti ile de benim için birçok müzisyenden çok öte, çok ayrı bir yerde. Müzik Ekspres’in ilk söyleşi konuğu olduğunu da bir kere daha buradan hatırlatmakta fayda var ki o yüzden bizimle olduğu her an için çok mutlu oluyoruz.

Aydilge’nin şöyle bir yanıtı var ve içinde hayatının aşk şarkısı gizli: Öncelikle herkesin sevgililer günü her gün olsun diyerek başlamak istiyorum söze :) Hayatımın aşk şarkısı sorulduğunda, kendi şarkımı söylediğim için umarım egosu yüksek biri gibi gözükmem, ama benim bütün hayatımı değiştiren kişi, canım eşim Utku Barış Andaç olduğu için, ona yazdığım “Sonsuz Sevgilim” parçam, benim hayatımın aşk şarkısı… Mevlana’nın bir sözü var, çok severim. “Sevenler bir gün bir yerde karşılaşmazlar, onlar ezelden beri birbirlerinin içindedirler.” Sonsuz sevgililer olmanız dileğiyle..

Biz de bu vesile hem kendilerine hem de tüm sevgililere sonsuz mutlu günler, yarınlar diliyoruz.

 

 

 

❤️

 Birsen Tezer

Kimse bilmez, kimse duymaz, bir tek ben bilirim seni sevdiğimi, bir de sen bilirsin biraz

 

 

Bu şarkının bu kayıtı iyi ki elime geçti ve yayınladım, o kadar çok izlendi ve konserlerde istendi ki ama biz de o zaman öğrendik isminin “Ne Tuhaf” olduğunu. O güne kadar şarkının ismini sadece içinde yer aldığı filmin ismi sanıyorduk yani “Aşk Üzerine Söylenmemiş Her Şey”.

Aşk üzerine çok güzel şarkılar söyleyen benim canım arkadaşım Birsen hiçbir zaman hissetmediği bir şarkıyı söylemedi bilirim, o yüzdendir ki her şarkısını çok hissettik, çok sevdik belki de; ona sorduğumda bir an durdu, düşündü ve çok güzel şarkılar ama Ortaçgil’den olsun dedi. Elbette şaşırmadım ve bu vesile ustadan da bir şarkıyı dinleyecek olacağımız için bu listede çok sevindim. Bakın hangi şarkısını seçti sevgili Birsen.

 

 

❤️

Demet Sağıroğlu

Ecelim ol benim, koynunda sar beni, aşk ölüm yaz bana, sonsuza al beni

 

 

Bir şarkı söylesin ki Demet bunu kötü okudu diyelim, öyle bir şey hiç olmadı. Biz onunla karşılaşmayı, onu dinlemeyi hep çok sevdik. Bir süredir dünyanın bir ucunda da yaşasa kalbi hep bizimle olan, atan ve içtenliğini hiçbir zaman esiremeyen Demet’in hayatımızda elbette çok şarkısı var ama “Bir Vurgun Bu Sevda” var ki hani bir Ağır bir ağıt roman adeta; Beyoğlu’nda filmden çıktığımı ve İstiklal’ e karıştığımı hatırlıyorum ve dilimde bu şarkının olduğunu. Hani  her an sanki Salih’le, Tina’yla, Puma Zehra’yla Arap Sado ile karşılaşacak hissi ile. Ah o aşklara işte.

Demet’i bildiğimiz üzere hayatımıza Kayahan’ın vokalisti olarak tanıdık. Ama bir vokal olmaktan da çok öteydi o hep sahnede, adeta bir ikililerdi hayatımızda, Demet’e aşk şarkın ne diye sorduğumuzda sanırım düşünmekte hiç zorlanmadı. Bazen bir çocuğun karanlıktan korktuğu gibi seni sevmekten korkuyorum dese de “Seni Seviyorum” demeyi başaran o şarkıydı bizimle paylaştığı; bu vesile ile Kayahan’ı bir kere daha anarken tüm “Seni Seviyorum”lara da bir kalp bırakalım, yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerde buluşalım.

 

 

❤️
Deniz Özbey Akyüz (Vega)
Bir aşk acısı koynumda, bir sevgilim vardı, kolları şimdi kimin boynunda…

 

90’lı yılların sonunda hayatımıza dahil olan ve o günden bugüne şarkılarını hiç eskitemediğimiz, eksiltemediğimiz Vega kuşkusuz ki birçok kişinin kalbinde bambaşka bir yerdedir. O zamanlarda başlayan dostluğumuz daha sonrası sosyal medya üzerinde daha çok devam etse de beni hiç yalnız bırakmadılar. Sevgili Deniz’in çok iyi şiirler yazdığını biliyordum ki “Akustik Şiirler” kitabıma da gelmişti sağ olsun. Sizin Vega şarkınız ne bilmiyorum ama ben hepsine en son yayınladıkları “Delinin Yıldızı”nı duyunca sanırım biraz ihanet ettim ki bu şarkılarını çok ayrı sevdim ama elbette o birçoğu bir ömür vazgeçemediklerim arasında kalacak.

Peki Deniz hangi şarkıdan vazgeçemiyor, bir sürü var dedi ve ilk aklına geleni söyledi ki o da bir Supertramp şarkısı “Don’t Leave Me Now” oldu. Şarkı grubun 1982 yılında yayınladıkları “Famous Last Words” albümlerinin son şarkısı. Son demişken şarkının sonuna da ayrıca dikkat çekmek lazım, gelmiş geçmiş en güzel finallerden biri olabilir. Bu vesile Vega’yı bir kere daha özlediğimizi de buraya ekleyelim ve yakın zamanda yeni albümleri ile buluşmayı da dileyelim.

 

 

❤️
Gökhan Türkmen

Aşk seni yazıyormuş, bilmeden kaderime kazıyormuş, hep seni çiziyormuş sayfalarca, sen gelmeden sevmeden

 

 

Büyük İnsan, Aşk, Çatı Katı, İhtimaller Perisi, Sen İstanbul’sun ve daha nice şarkısı ile aşk şarkılarının prensi sevgili Gökhan Türkmen’siz bu liste eksik kalırdı. Söylediği her şarkıya aşkı nota nota işleyen ve daha önceleri de belirttiğim gibi benim için son yılların en iyi vokallerinden biri olan Türkmen aynı zamanda samimiyeti ile de bugüne kadar çizgisinden hiç  taviz vermedi ve dinleyicilerini hiç üzmedi. Ayrıca son yıllarda yapımcı kimliği ile de hayatımıza çok değerli isimler, albümler, şarkılar da kazandırmaya devam etti.

Yitirilen daha da doğrusu intihar eden bir annenin ardından yazıldığı söylense de birçok sevgilinin ağıtı halinde de gelen Anathema şarkısını “One Last Goodbye” muhteşem gitar solosu ile de ayrı hafızalara kazınmış bir şarkıdır ki Türkmen vesilesi ile bu şarkıya da bu listede yer vermek gidenlere de bir selam olsun bizden ve kaldığımız yerden hüzünlenmeye devam edelim hız kesmeden.

 

 

❤️
Gülay

Cesaretin var mı aşka, çarpıyor kalbim bir başka, sen de böyle sevsen keşke

 

 

Bazı şarkılar kadar bazı sesler de aşktır. Gülay da öyle seslerden biridir. Kendi muhteşem söz ve bestelerinin, o dönem film müziklerinin güzel sesi olan müzisyen daha sonra bir şekilde türkülerin yolundan gitmiş orada da kalbimizi bir başka titretmiştir.

Bir şarkı vardır ki hani acaba kaç kişinin derdine derman olmuştur bilemeyiz: Cesaretin Var mı? Sevgili Gülay’a da hayatının en aşk şarkısı nedir diye sorduğumda “Aşk” elbette yanıtını aldım. Bir Tuluyhan Uğurlu bestesi olan şarkıyı “İstanbul Kanatlarımın Altında” filmi için yorumlamış ve ikili gelmiş geçmiş en güzel aşk şarkılarından birine imza atmıştır.

“önce kuş olduk uçtuk semaya, sonra vurulduk düştük sevdaya, yandık ateşten korlar misali, öyle derindi vardık mihraba” diyen kaleme ve sonra alıp bunu besteleyen ellere ve o hayat veren o güzelim sese bin sağlık.

 

❤️
İsmail Karayün

İnsan susturamaz kalbini, esirdir aşka çoğu zaman, bir anlık olan o tutuşma gel gör ki bir ömrü yakar mı?

 

İçinde yer aldığım bir proje olduğu için değil, gerçekten inandığım bir ses olduğu için dostum kimliği bir yana müzisyen kimliği bir yana benim için. Öncelikle güçlü sesi ile ve geçtiğimiz sene muhteşem müzisyenlerden oluşan ilk albümü “İnsan İnsanın Kılıcı” ile birçok kişinin kalbinde önemli bir yer eden Karayün aynı zamanda sahnesinde söylediği birçok cover şarkı ile de ayrı bir alkışı hak etmişti.

Aşka bu kadar aşık, bu kadar şarkılar yazan, söyleyen kendisine sorduğumda aklına ilk sahnede söylemekten keyif aldığı şarkılar gelmiş, çünkü sevmese, hissetmese söylemezmiş ki bize verdiği şarkı da onun yine söylemekten çok keyif aldığı şarkılardan. Yonca Lodi her ikimizin de çok sevdiği şarkıcılardan ve “Sana Bir Şey Olmasın” da söylediği en güzel şarkılardan. Kimseye bir şey olmasın ve sadece sadece aşk olsun hep.

 

 

❤️
Sema Moritz

O gözler benim ağlar, eskisinden yabancı, gönlümdeki bu sevda, hiç dinmeyen bir acı

 

 

Geçtiğimiz senenin Şubat ayında canlı canlı dinleme şansı bulduğum Sema ile çok eskiden dostuz aslında, ortak arkadaşlarla buluştuğumuz nice zamandan sonra o konserinde yeni albümünün çıkacağını haberini almış ve çok sevinmiştim. Çok kısa bir süre sonra da “Vazgeçmem” isimli albümü kapımızı çalmakta gecikmedi. Malum pandemi sonradan vereceği nice konseri iptal etse de bize güzel bir hediyeydi, yeni şarkıları ile buluşmak ayrı bir aşktı.

Akla Sema gelince elbette ki “Hasret” gelir, “Fikrimin İnce Gülü” gelir, “Mavi Liman” gelir ama bir de şu hikaye gelmez mi? Bize kendisi hatırlattı ve evet dedim, hadi önce o hikayeyi dinleyelim. Bir anonim halk hikâyesi. Padişahın kızı olan Zühre ile vezirin oğlu Tahirîn ölümle son bulan aşk yolculuklarını anlatır. İkilinin birleşmesi Zühre’nin annesi tarafından kati süratle engellenir. Sürgün edilen Tahir, Zühre’nin başka biriyle evlendirileceğini öğrenince geri döner. Tahir öldürülünce Zühre’de buna dayanamaz ve kendi yaşamına son verir. Kabirlerinde büyüyen gül fidanı ve aralarındaki karaçalı geçmişlerini temsil eder. Hikâye sadece Anadolu’da efsaneleşmemiş, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan gibi ülke veya bölgelerde de yaygın hale gelmiştir.

Bu hikayenin ardından Nazım Hikmet’in dizelerine kulak verelim önce; “Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil, bütün iş Tahirle Zühre olabilmekte yani yürekte” der şair ki Tarık Öcal da bu şiiri alır öylesi aşkla besteler ki  ve Sema Moritz bize ve size Berlin’den bu şarkı ile selamlar, sevgiler yollar. Çok özledik kendisini ve süreç bitsin yeniden konserler ile koşa koşa kalbimize gelsin.

 

 

❤️
 Sevtap Ünal

Gecende yer var mı gözünde uyku, sormadan geldim ama sol yanın boş mu?

 

 

Hayatımın hiçbir adımında onsuz adım atmayacağım, atmayı düşünmeyeceğim canım dostum Sevtap Ünal ile yolculuk gerçekten bir başka oluyor. Onun her dinlediğim şarkısında kaybolmam ve sürekli sürekli bunlarla doymayıp hadi bir şeyler yapalım demem , ne bileyim işte benim için çok ayrı bir dost tamam da çok ayrı da bir ozan. Günümüz şartlarında ve olmadık insanların prim yaptığı bu dünyada eminim ki yalnız değilim ve eminim ki benim gibi çok düşüneni, seveni var. Hayat bana ne güzel bir şans verdi ki ikinci albümünün yanında hatta bizzat içindeydim.

Sürekli hayatı ve insanları konuştuğum gibi sürekli aşkı da konuştuğumuz tarttığım müzisyenlerden biri Sevtap. Hatta kimleri dinlediğini, sevdiğini çok iyi bilirim ama yine de aldığım cevapla şaşırdığımı söyleyebilirim. Çünkü hiçbir zaman bu şarkının bahsini yapmamışız onunla ve dinlememişiz, bundan sonra ilk kahvemizi içerken o halde bize bu şarkı eşlik etsin Sevtap ve aşıklara senden de selam olsun.

 

❤️
 Sinan Kaynakçı (Pinhani)

Bugün günlerden senden sonra, aşk bir mevsim, gelmez bir daha 

 

 

Sordukları zaman cevabım çok nettir; en sevdiğim gruptur kendileri.  Yolumuz ortak müzisyenlerle çalıştığımız zamanlar olsun, konserleri sonrası kulisleri çok defa keşişti. Hatta canlı canlı dinlemeyi o kadar diye nasıl dilediysem en son Ekim’di bir özel konser, izleyene şanslı kişilerdendim. Arşivimde eksiksiz tüm albümleri var olan sevgili Pinhani, onların şarkılarını ekibini özetle çok seviyorum ve her yerde olduğu gibi buradan da söylemek istiyorum. Bir fotoğrafım bir Pinhani şarkısı kapağı olsun çok istiyorum :)

Elbette ki bunca aşk şarkısını hayatımıza kazımış grubun isterdim ki her üyesine ulaşayım ve sorayım ama sevgili Sinan’a denk geldim ve bir Queen şarkısı yanıtı aldım. Benim de en sevdiğim şarkılarından olan “Love of My Life” seçimi oldu müzisyenin. Özellikle 86 yılı Wembley konser performansına ayrı hayran olduğum için bu şarkıyı o yılların soluğunda bir kere daha anımsayalım istedim sevgili Sinan vesilesi ile.

 

 

❤️
Tuna Kiremitçi

Yine sevebilirim hayatı , yine bulabilirim aşkı , yine duyabilirim sanki içimde çalan o şarkıları

 

 

90’lı yılların ortalarındayım, arkadaşlarım bir şarkı söylüyor sürekli, kimin şarkısı diyorum; Kumdan Kaleler diye bir grubun diyorlar. Sonra kasetlerini bulup almakta gecikmiyorum elbette. Kendi şarkılarının yanında önemli şairlerin şiirleri de beste olarak çıkıyor karşımıza ki zaten grubun kurucularından ve solistlerinden Tuna Kiremitçi ismi ile birçok şiirde karşılaşıyoruz önce. Daha sonra romanları ile kalbimizi yakalıyor ve edebiyat dünyasının vazgeçilmez isimlerinden biri oluyor kendisi. Ama müzik, müzisyen yanı da bir yanını bırakmıyor ve 2007 yılında ilk solo albümünü yayınlıyor. Üzerinden on sene geçtikten sonra yanına müzisyen dostlarını alıyor ve “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” ismini verdiği proje bir hayli ses getiriyor. Bu süre içinde birlikte yorumladığı isimlerden Yıldız Tilbe ile olan iki şarkıyı çok ayrı tuttuğumu saklamayacağım .

Henüz çok taze, bu ayın ilk günlerinde yeni albümü “On Numara Olaylar”ı yayınladı sevgili Tuna. Öyle ki onca şiir, roman, şarkı derken acaba hangi şarkıyı seçecek bizim için diye beklerken “benim hayatta en sevdiğim şarkı bu” dedi ve o ismi verdi. Hiç duymadığım bir isim ve şarkıydı, bu vesile ben de yeni bir tanışıklık yaşamış olacaktım ne güzel. Hadi gelin hep beraber bir kulak verelim.

 

 

❤️
Umay Umay

 Kalemi kanatan defterleri, sesini vuran aşk şarkılarını, içini acıtan karanlığı, vazgeçtiğin yatağını affet

 

 

Hangi şarkısına ya da hangi dizesine / kitabına aşık olacağımı bilemediğim kadın. Yıllar önce yolun çok başındayken hani bugünün şartlarında bile popüler isimlerine ulaşmak o kadar kolay değilken, bir de o zamanları düşünün, bir tek ulaşabilirseniz mail adresleri var, size yazarlarsa ne mutlu. O hiçbir mesajımı yanıtsız bırakmadı, yazdığı her cümlede kalbimi titretti ve sonra yazacağım her şeyde bana bir güç verdi. Hayatımda bugün bir şeyler yazdıysam, çizdiysem hep onun ilhamı, dostluğu, koca samimiyeti. O benim bu yolculukta en aşk arkadaşlarımdan biridir; en şiir, en çılgın, en büyük harflerle UMAY UMAY’dır.

90’lı yıllarda hayatımıza dahil olan Umay Umay bizim için o yine o yıllardan bir şarkı seçti. Acaba o yıllarda ya da sonrasında olsun yolları kesişti mi, bir şekilde birbirlerinin şarkılarını söylediler mi; İşte bir aşk kadınından bir başka aşk kadınına, Umay’dan Yıldız’a, “Delikanlım”a yol alıyoruz. Bu liste Yıldız’sız olmazdı evet.

 

 

❤️

Vedat Sakman

Birisi var aşkı bulmuş sonra yitirmiş,  bir boşluğun içinde boşluk onun içinde

 

 

Arşivimde hiçbir albümü eksik olmayan isimlerdendir Vedat Sakman. Hayat bizi o kadar güzel yan yana getirmiştir ki aynı sayfalarda yer almış, aynı sahnelerde onun gitarı ile şiir seslendirmişliğim vardır. Kitabımın ve nice doğum günümün kutlamasını gerçekleştiğim Sakman Konak bugüne kadar kaç kişinin hüznüne, sevincine tanıklık etmiştir kim bilir, kaç aşk şarkısının kadehlerce yudumlanmasına.

O kadar şarkısı olmasa bile bana sorarsanız benim bin tane Vedat Sakman şarkım vardır. Hiç birini diğerinden ayıramam. Sevgili Vedat ağabeyime sorduğumda gelen yanıtsa beni şaşırtı kabul etmem gerekirse. Ama bir yandan da ne güzel ki bu şarkıyı yeniden anımsattı bize. Tarihe en çok satan single olarak geçen Elton John şarkısı ile iki güzel kadını da anabiliriz. 1973 yılında Marilyn Monroe için yazılan şarkı aynı zamanda 1997’de de bir prensesi uğurlar. O güzel Diana’yı. Burada bu ismi anmışken önemli bir detayı da atlamayalım ki her iki sarışın da çok genç yaşta, 36 yaşında hayata gözlerini yummuştur ve anılarımızda her zaman oldukları gibi hala çok güzellerdir.

 

 

❤️

Yaşar

Fırtınalardan kurtar beni yar, umutlar aşkın teknesi ya … 

 

 

O kadar çok albümü ve şarkısı var ki sevgili Yaşar’ın ben en çok hangisinde takılı kaldım bilemedim. Bir şekilde şiiri çok sevdiğini ve ara ara da yazdığını bildiğim için kendisini “Akustik Şiirler” projeme de dahil etmiştim ve ne mutlu ki gelmişti.

Yine dediğim gibi en hareketli şarkısında bile bir şekilde kalbimize dokunan ve aşkı da ayrılığı da çok güzel anlatan kendisine peki Yaşar’ın en aşk şarkısı ne dediğimizde gelen yanıt bir Scorpions şarkısıydı. Birkaç gün önce de Ekşi Sözlükte bir başlık vardı ve en iyi Scorpions şarkısı nedir diye sorduklarında ben de elbette “Wind Of Change” demiştim bu şarkısına belki de biraz haksızlık ederek. Şimdi bu vesile ben de bir daha kulak vereceğim.

Ve yine Ekşi’den şarkı ile ilgili bir kullanıcı yorumu ki, “yeryüzünün en acıklı ve zavallı şarkılarındandır; bir işe yaramayacağını bile bile bir şeyleri onarma çabasını, giden bir sevgiliye duyulan aşkı ve onu elde tutamamanın trajedisini anlatır” … Belki de.

 

 

❤️

 

Bonus
Kadri Karahan (Editör)

hiç ummadığın bedende kalbin bir aşka değer, hani varmak dersen eğer sanki burası doğru yer

Neresi doğru yer hiç bilemedim, bilmiyorum. “Karanlık Bir Drama”yı ilk kez iki sene önce bugün “tüm karanlık aşklara ithaf” paylaşmıştım ve geçen sene içinde de kliplenmişti nihayet.

Bu listeyi hazırladığım günden beri bir yandan da kendi aşk şarkımı düşünüyorum, aşka dair bugüne kadar çok şiir yazdığımı biliyorum ama ne yaşadığımı biliyorum ne de yaşattığımı. Öyle kalakaldığımı biliyorum uzaktan, derin sularına açılamadığımı; gittiğim her yere onu da götürdüğümü biliyorum ama onsuz da döndüğümü. Bu süre içinde o kadar çok şarkı ile gittim geldim ki en olmadık yerde nefessiz kaldım, en olmadık yerde derin nefesler çektim. Bir şekilde bir liste yapmaya kalksam hiçbirini ayıramazdım sanırım ki burada nasıl ayırayım. Ama düşününce bir şarkı ve şarkıcı vardı ki hayat bir gün beni onunla yan yana getirsin sonra üzerimden isterse tır geçsin diyebileceğim kadar o hayali iple çekerim inanın, o sese öyle taparım. Adele’den bahsediyorum.

Aşıklar şehri Paris’in melankolik havasında çektiği şahane klibe rağmen 2011 yılında The Royal Albert Hall sahnesinde bu şarkıya öyle bir yorum getiriyor ki Adele, seyircilerin o şahane eşliğinin yanında şarkının sonunda gözyaşlarını tutamıyor ve tüm seyircilerin tüylerini diken diken eden o ayakla alkışlar geliyor sonra. Orada olup ağlamamak için neler vermezdim diyorum her seferinde kendime. Ekşi sözlük yazarlarından bininin tanımı ile bir tek dileğim var mutlu ol yeter şarkısının bu versiyonu da benden olsun finalde. Artık ne yaşadıksa aşka dair, ne yaşayacaksak ya da her nerede ve nasıl yaşanıyor, yaşatılıyorsa; öyle / aşkla kalın efendim.

 

  S ❤️ O ❤️ N

 

Onlar hayatıma / hayatımıza hep güzel şarkılar kattı, biz de onlara hep aşkla bağlandık. Elbette liste uzayabilirdi ama dedim ki günlerden 14 Şubat, 14 özel müzisyenle (kendilerine çok teşekkür ederim) hazırlayalım Müzik Ekspres Sevgiler Günü AŞK listesini ve kendilerine sordum; Hayatınızın en aşk / sevgili şarkısı ne? Yanıtları hem sayfamızdan hem de Spotify hesabımızdan dinleyebilirsiniz. Aşkla hep ❤️ Kadri Karahan ❤️ Aydilge Aşk paylaşılmaz, anlatsan anlaşılmaz, yine yandım yok olmaz, buzlara sarsan da soğumaz https://www.youtube.com/watch?v=LPpdPUiW6jU&ab_channel=DokuzSekizM%C3%BCzik   Aşk Paylaşılmaz, Aşka Gel, Aşk Olmak, Aşk Yüzünden, Aşk Lazım, Aşk Bir Mucize, Yeni Başlayanlar İçin Aşk, Aşk Acı Sever, Postmodern Aşk, Kiralık Aşk ...…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.55 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*