EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / 4 Vokal – Başka / WE PLAY

4 Vokal – Başka / WE PLAY

Sibel Sezal, Elçin Dönmez, Barış Bahçeci ve Devrim Ünay’dan oluşan 4 Vokal, ikinci stüdyo albümü “Başka / Beş Sekiz Kış Şarkıları”nı yayınladı. Albümde beşi anonim olmak üzere 5/8’lik toplam 8 eser dinleyicilerle buluşuyor.
4 Vokal’e, davulda Riccardo Marenghi, kontrbasta M.Alper Kılıç, vurmalı çalgılarda Yasin Kayırtar ve tuşlu çalgılarda Haluk Polat eşlik ediyor. Başka’nın son parçası Yemen Türküsü’nde ise çok sesli vokal topluluğu Ychorus’un eşliği yer alıyor.

Tüm düzenlemelerin Haluk Polat’a ait olduğu albümün kayıtları,We Play stüdyolarında gerçekleştirildi ve albüm We Play etiketiyle 10 Mart 2017’de piyasaya çıktı.

4 Vokal, 2013 yılında çıkardığı ilk albümü Yolculuk’ta olduğu gibi, bu albümde de halk şarkılarının dokusunu bozmadan onları ‘başka’ bir bakış açısıyla yorumluyor; ezgiler ve sesler aracılığıyla kalbimizi titreten duyguları ve anlamları keşfe çağırıyor.

4 Vokal, Başka albümünde dinleyiciye müzikal anlatım yoluyla görsel bir imgelem sunmayı da amaçlıyor. Şarkıları dinlerken bir İncir Ağacı’nın altında kaybettiği sevgilisi için ağlayan o kadını, sevdiğinden göç sırasında ayrı düşmüş o adamı, Balkanların soğuk rüzgarıyla savrulmuş yaşamları, Karadeniz’in yeşil serin yaylalarını hem duyuyoruz hem de gözlerimizde canlandırıyoruz.

(Basın Bülteni)

 

01 -Sarı Gelin
02 – Dar Hejiroke
03 – Odam Kireç Tutmuyor
04 – Drama Köprüsü
05 – Ne Ağlarsın
06 – Anan Var midur?
07 – Kara Sevda (Gökte Yıldız Ellidir)
08 – Yemen Türküsü feat. Ychorus

 

Sibel Sezal, Elçin Dönmez, Barış Bahçeci ve Devrim Ünay'dan oluşan 4 Vokal, ikinci stüdyo albümü “Başka / Beş Sekiz Kış Şarkıları”nı yayınladı. Albümde beşi anonim olmak üzere 5/8’lik toplam 8 eser dinleyicilerle buluşuyor. 4 Vokal'e, davulda Riccardo Marenghi, kontrbasta M.Alper Kılıç, vurmalı çalgılarda Yasin Kayırtar ve tuşlu çalgılarda Haluk Polat eşlik ediyor. Başka’nın son parçası Yemen Türküsü’nde ise çok sesli vokal topluluğu Ychorus’un eşliği yer alıyor. Tüm düzenlemelerin Haluk Polat'a ait olduğu albümün kayıtları,We Play stüdyolarında gerçekleştirildi ve albüm We Play etiketiyle 10 Mart 2017’de piyasaya çıktı. 4 Vokal, 2013 yılında çıkardığı ilk albümü Yolculuk’ta olduğu gibi, bu albümde de…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.93 ( 9 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*