EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / 40gece – Ölüyorum Anla / Dokuz Sekiz Müzik

40gece – Ölüyorum Anla / Dokuz Sekiz Müzik

 

40gece yeni albümü ”Ölüyorum Anla”yı yapay zeka ile duyurdu.

Elektronik Rock müziğin dikkat çeken temsilcilerinden 40gece, yeni albümü ”Ölüyorum Anla” için tamamen yapay zeka kullanarak hazırladığı video klibi ile distopik ve yağmurlu bir gecede kendini arayan bir kadınının yolculuğunu anlatıyor. Modern zamanların karanlık ezgilerini yansıtan ve bu alandaki yaratıcı çizgisi ile öne çıkan 40gece, sound’uyla paralel olarak klibinde de karanlık bir atmosferdeki arayışı, yapay zeka ile görselleştirdi.

Albüme adını veren “Ölüyorum Anla”, ritmik synth darkwave arpejleri ve sert gitar riff’leri ile dikkat çekerken, dinleyicilere albümün genel atmosferini anlatan bir önsöz niteliği taşıyor. “Mum ve Pervane”, “Viran Şehir”, “Çekilin Yoldan”, “Doldur”, “Seninle Beraber”, “Anlamı Yok” ve “Kaybettim Kendimi’’ parçaları ise albümün zengin müzikal paletini güçlü ritmik vokal akışları, farklı gitar kullanımları ve saksafon unsurlarıyla tamamlıyor. Dinleyicilere albüme dair özeti ise, albümde dikkat çeken parçalardan ‘’Çekilin Yoldan’’ sunuyor. Kendinden emin, bulunduğu yere sahip çıkan bir özgüveni simgeleyen ‘’Çekilin Yoldan’’, grubun kendi sahiplendiği yolculuğu anlatıyor.

Albümün söz&beste ve aranjesi grubun kendisine ait olmakla birlikte, mix&mastering’i Burak Ataş imzası taşıyor.

Grup, ”Düşünden Uyan”, ”Buradan Çıkış Yok” albümleri ve ”Bildiğin Gibi Değil” akustik performans albümünün akabinde yayınlanan ”Kaybettim Kendimi” ve ”Doldur” ve ”Mum ve Pervane” single çalışmaları ile alternatif müzik sahnesinde dikkatleri üzerine çekti.

40gece’nin yeni albüm’ü ”Ölüyorum Anla” DokuzSekiz Müzik yapımcılığında tüm dijital platformlarda yayında.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=3aUEWBjdbsQ&ab_channel=DokuzSekizM%C3%BCzik   40gece yeni albümü ”Ölüyorum Anla”yı yapay zeka ile duyurdu. Elektronik Rock müziğin dikkat çeken temsilcilerinden 40gece, yeni albümü ”Ölüyorum Anla” için tamamen yapay zeka kullanarak hazırladığı video klibi ile distopik ve yağmurlu bir gecede kendini arayan bir kadınının yolculuğunu anlatıyor. Modern zamanların karanlık ezgilerini yansıtan ve bu alandaki yaratıcı çizgisi ile öne çıkan 40gece, sound’uyla paralel olarak klibinde de karanlık bir atmosferdeki arayışı, yapay zeka ile görselleştirdi. Albüme adını veren “Ölüyorum Anla”, ritmik synth darkwave arpejleri ve sert gitar riff’leri ile dikkat çekerken, dinleyicilere albümün genel atmosferini anlatan bir önsöz niteliği taşıyor. “Mum ve Pervane”, “Viran Şehir”, “Çekilin…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.05 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*