EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Ahmet Aslan & Kemal Dinç – DUO / Kalan Müzik

Ahmet Aslan & Kemal Dinç – DUO / Kalan Müzik

Ahmet ASLAN ve Kemal DİNÇ’ten yeni albüm,’’DUO’’

DUO, Kemal Dinç ve Ahmet Aslan’ın uzun yıllara dayanan müzikal birlikteliğinden süzülegelen 18 eserin yer aldığı arşivlik bir albüm.

Kimi zaman birlikte başlayan, serzenip inleyen, bazen birbaşına sızlanan, terennüm eden, yani muhabbet edercesine inileyen iki ses ve iki saz… Bu, Duo’nun Mardin’den Ege’ye,Yunus’tan Nesimi’ye uzanan sesli serüveni gibidir.

Dinç Sazı ve Di-Tar olarak bilinen sazları, yeni akort (Çapraz Düzeni), Misket Düzeni’ne eklenmiş yeni perdeler, bas pasajlar ve mızrapsız icra teknikleri, iki sanatçının özgün tarzını oluşturan önemli özellikleri. Eserlerde girizgah, ara ve son nağmelerin ana temalardan farklı düşünülmüş olması, gelenekselliğe yeni formlar katmış.

Görüntü (DVD) ve ses (CD) ekibinin canlı kaydettiği albümün sürpriz konukları ise Erdal Erzincan, Antonis Anissegos (piyano) ve Yadigar Koçer (ses).

Albüm, Kalan Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşacak. Ahmet Aslan ve Kemal Dinç’in tanıtımını yapacağı albümün ayrıca Türkiye ve Avrupa konser turneleri de olacak.

 

01 – Küçük Yaşta Gurbet Elde
02 – Necedir Ağlarsın
03 – Üryan geldim
04 – Dünyada Tükenmez Murat Var İmiş
05 – İlahi Dostun Bağına
06 – Derê Qujimi
07 – Yarim İçin Ölüyorum
08 – Mezela Seydi
09 – Aşağıdan Gelir
10 – Gülyüzlü Sevdiğim
11 – Evvel Benem
12 – Yaylasından İnmişler
13 – Senden Midir Benden Midir
14 – Derik
15 – Ağ Elime Mor Kınalar Yaktılar
16 – Uyur İdik Uyardılar
17 – Herediya
18 – Ben Melanet Hırkasını

 

Ahmet ASLAN ve Kemal DİNÇ’ten yeni albüm,’’DUO’’ DUO, Kemal Dinç ve Ahmet Aslan’ın uzun yıllara dayanan müzikal birlikteliğinden süzülegelen 18 eserin yer aldığı arşivlik bir albüm. Kimi zaman birlikte başlayan, serzenip inleyen, bazen birbaşına sızlanan, terennüm eden, yani muhabbet edercesine inileyen iki ses ve iki saz… Bu, Duo’nun Mardin’den Ege’ye,Yunus’tan Nesimi’ye uzanan sesli serüveni gibidir. Dinç Sazı ve Di-Tar olarak bilinen sazları, yeni akort (Çapraz Düzeni), Misket Düzeni’ne eklenmiş yeni perdeler, bas pasajlar ve mızrapsız icra teknikleri, iki sanatçının özgün tarzını oluşturan önemli özellikleri. Eserlerde girizgah, ara ve son nağmelerin ana temalardan farklı düşünülmüş olması, gelenekselliğe yeni formlar katmış. Görüntü…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.98 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*