EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Ali Akcan – Adalar Modalar

Ali Akcan – Adalar Modalar

Ali Akcan, uzun süren sessizliğini yeni single çalışması ile bozuyor.

Çatı Stüdyo’da kaydedilen“Adalar Modalar” ile tanınmış oyuncu Tuna Orhan’ın beste ve sözlerine hayat veren Ali Akcan; Aysan Erdem (Gitar), Fırat Özavuz (Davul), Erdi Arslan (Saksafon), Bilal Şahin (Bass Gitar), Taner Ersoy ve Ege Aybar (Mix, Mastering) gibi Türkiye’nin saygın müzisyenleriyle, popüler kültür ve tüketim toplumuna yenik düşmüş müzik endüstrisine; yapaylıktan uzak, müziğin tüm özlenen doğallığı ile yepyeni bir soluk olmaya hazırlanıyor.

Sevilen sanatçı; 2011’de yayınlanan “Yollara İnat” isimli ilk albümünden sonra seslendirdiği reklam, belgesel ve film müzikleri ile ayrıca; tanınmış birçok sanatçının albümünde yer alan besteleri ve sözleriyle sesini duyurmuş, büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır.

2006’dan beri devam ettiği canlı performanslarında bestelerinin yanısıra, 70’lerin-80’lerin 45’liklerini, 90’ların en sevilen şarkılarını orijinal düzenlemelerine sadık kalarak seslendiren Ali Akcan, uzun süren hasrete son verdiği single çalışmasından sonra, dinleyicilerine Türk edebiyat dünyasının değerli şairlerinden Yılmaz Odabaşı ile birlikte hazırladığı eserlerden oluşan albümünün de müjdesini veriyor.

Basın Bülteni

 

Kadri Karahan’ın Notu

Yedi sene önce kendisinin ilk albümü üzerine bir söyleşi gerçekleştirmiştik. Bir uzun süreçten sonra yayınladığı “Yollara İnat” albümünü konuşmuştuk uzun uzun. O dönem alternatif müzik yavaş yavaş öne çıkmaya başlamıştı, albümler artık daha kolay yayınlanır olmuştu. Albüm şarkıları ne kadar çıtanın üstündeyse de Ali Akcan’ı çok fazla tanıtmaya yetmedi herkese. Ama bu pes edilmesi gereken bir durum değildi. Bir süre albümlerde olmasa da sürekli karşılaştık. Birçok projenin içinde yer aldı, sahnelerde olmaya devam etti. Kendisine bir mekan açtı ve birçok müzisyeni, dinleyici orada ağırladı, ağırlamaya da devam ediyor.

Yeni şarkısını bundan bir ay kadar önce ilk dinleyenlerden biri olduğumda nasıl heyecanlandıysam şu anda bu şarkı yayında artık, yine öyle heyecanlıyım. Şarkı bir kere her insanın biraz gençliği kokuyor, o eski sözler, o eski notalar lezzeti. Üstelik enstrüman anlamında da çok zengin, düzenleme anlamında da çok başarılı, Ali Akcan zaten iyi bir yorumcu. Uzun zamandır altını çizerek söylediğim bir şey var ki o da o eski demler yok artık bu piyasada. Sözlerin ve müziklerin üstüne bir de yorumların salaşlığı eklendi ki bu durum başta zevkli gibi görünse de giderek sıkıcı bir hal almaya başladı. Bu dokunuşları özlemişiz, kıpır kıpır ve buram buram samimiyet kokuyor “Adalar Modalar”. Herkesin o çok sevdiği yazları gibi, o bitmesini hiç istemediğimiz yazlar gibi.

 

 

 

Ali Akcan, uzun süren sessizliğini yeni single çalışması ile bozuyor. Çatı Stüdyo’da kaydedilen“Adalar Modalar” ile tanınmış oyuncu Tuna Orhan’ın beste ve sözlerine hayat veren Ali Akcan; Aysan Erdem (Gitar), Fırat Özavuz (Davul), Erdi Arslan (Saksafon), Bilal Şahin (Bass Gitar), Taner Ersoy ve Ege Aybar (Mix, Mastering) gibi Türkiye’nin saygın müzisyenleriyle, popüler kültür ve tüketim toplumuna yenik düşmüş müzik endüstrisine; yapaylıktan uzak, müziğin tüm özlenen doğallığı ile yepyeni bir soluk olmaya hazırlanıyor. Sevilen sanatçı; 2011'de yayınlanan “Yollara İnat” isimli ilk albümünden sonra seslendirdiği reklam, belgesel ve film müzikleri ile ayrıca; tanınmış birçok sanatçının albümünde yer alan besteleri ve sözleriyle sesini duyurmuş, büyük…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*