EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Ali Ersan Duru – Seher Yeli

Ali Ersan Duru – Seher Yeli

 

Ali Ersan Duru; Ankara’da dört çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Karadenizli bir anne ve Orta Anadolulu bir babanın çocuğu olarak; Anadolu kültürünü özümsemiş bir şekilde büyüdü. Aile yapısı içerisinde, müzik hep ön planda olduğu için, güzel sesli bir babanın ve enstrüman çalan abilerin müzik sevdası ona çocuk yaşta aşılandı. Bir taraftan türkülerin, bir taraftan 90’ların muhteşem pop müzik furyasını bir taraftan da klasik batı müziğinin devamlı olarak çaldığı, söylendiği bir evde büyümesi bir müzik sevdalısı olmasına vesile oldu.

Aldığı oyunculuk eğitimi sonrası üniversite hayatından sonra oyunculuğa başlaması, müzikle ilgili yapmak istediği planlarını bir süre ertelemesine sebep olsa da, doğru zamanda, doğru yerde, doğru insanlarla profesyonel müzik serüvernine kendisini ve köklerini yansıtmaya gayret ettiği “Duru gibi” albümüyle “Merhaba” dedi.

“Duru Gibi” albümünde “Seher Yeli, Ayna Ayna Ellere, Yine Dertli Dertli (Turnalar Semahı)” isimli türkülerin olduğu çalışmaları; Zafer Karayazgan, Selim Topsakal, Velican Sagun gibi önemli isimlerle tamamlamıştır.

 

https://www.youtube.com/watch?v=w7fy8PXC23Y&ab_channel=AliErsanDuru   Ali Ersan Duru; Ankara'da dört çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Karadenizli bir anne ve Orta Anadolulu bir babanın çocuğu olarak; Anadolu kültürünü özümsemiş bir şekilde büyüdü. Aile yapısı içerisinde, müzik hep ön planda olduğu için, güzel sesli bir babanın ve enstrüman çalan abilerin müzik sevdası ona çocuk yaşta aşılandı. Bir taraftan türkülerin, bir taraftan 90'ların muhteşem pop müzik furyasını bir taraftan da klasik batı müziğinin devamlı olarak çaldığı, söylendiği bir evde büyümesi bir müzik sevdalısı olmasına vesile oldu. Aldığı oyunculuk eğitimi sonrası üniversite hayatından sonra oyunculuğa başlaması, müzikle ilgili yapmak istediği planlarını bir süre ertelemesine…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 3.47 ( 3 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*