EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Allen Hulsey – Nebraska

Allen Hulsey – Nebraska

Etnik enstrümanları geleneksel olmayan formatlarda ve elektronik müzik prodüksiyonunda kullanan Allen Hulsey, New York doğumlu bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Yakın zamanda Guy Laliberte ve Blond:ish ile birlikte Antartika’da calan Hulsey, aynı zamanda Mykonos, Ibiza, Fusion Festival, Burning Man, Art Basel, ADE ve The Brooklyn Mirage’da dünya çapında sahne almıştır.

Oto Indian dilinde ‘durgun su’ anlamina gelen Nebraska, İstanbul’da yazıldı ve köprü kısmı Bali’de tamamlandı. Vefat eden iki arkadaşının anısına yazılan şarkı, Allen’in hayal gücünde kurguladığı ve arkadaşlarının içinde olduğu ruhani ve akışkan boşlugu tanımlıyor. Şarkinin sözleri hiçbir sıkıntının olmadığı, sadece yeni olasılıkların ve çözümlerin oldugu bir yerden bahsediyor. Kuzey Bali’de gün doğumu eşliğinde Tamblingan tapınağının yanında bulunan bir gölde canlı olarak kaydedilen şarkı, sonrasında sinematik bir hava katmak için üstüne yaylı kaydı alınarak son haline getirildi.

Nebraska, Bali’nin etrafında çeşitli lokasyonlarda kaydedilen 14 şarkıdan ilk yayınlanan. Bali çevresinde farklı lokasyonlarda çekilen videolar, Hulsey’i Kanun çalarken görüntülüyor ve 6 ay içinde yazdığı yaklaşık 70 şarkıdan bazılarının ön gösterimi olarak karsimiza cikiyor. O sırada iki adet diz ameliyatından taburcu olan Hulsey, adanın iyileşmek ve ilham almak icin mukemmel bir lokasyon olduğunu dile getiriyor.

Kanun, birçok ortadoğu ülkesi de çalınan antik bir enstrüman. 78 telli olan bu çalgı, mikrotonal aralıklarla birlikte 12 notali bati araliklarini da çalabilecek şekille tasarlandı. Allen, Kanun’u Turkiye’de yaşarken tanıştığı, Konya’da bulunan Sufi Mevlana Orkestrasında çalan öğretmeni Celalettin Aksoy sayesinde tanıdı.Konya aynı zamanda 13. Yüzyılda yaşamış mistik şair ‘Mevlana’ Jalal Al-Din Muhammad Rumi’nin kabrine ev sahipligi yapmaktadir.

 

 

 

Etnik enstrümanları geleneksel olmayan formatlarda ve elektronik müzik prodüksiyonunda kullanan Allen Hulsey, New York doğumlu bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Yakın zamanda Guy Laliberte ve Blond:ish ile birlikte Antartika’da calan Hulsey, aynı zamanda Mykonos, Ibiza, Fusion Festival, Burning Man, Art Basel, ADE ve The Brooklyn Mirage'da dünya çapında sahne almıştır. Oto Indian dilinde ‘durgun su’ anlamina gelen Nebraska, İstanbul'da yazıldı ve köprü kısmı Bali’de tamamlandı. Vefat eden iki arkadaşının anısına yazılan şarkı, Allen’in hayal gücünde kurguladığı ve arkadaşlarının içinde olduğu ruhani ve akışkan boşlugu tanımlıyor. Şarkinin sözleri hiçbir sıkıntının olmadığı, sadece yeni olasılıkların ve çözümlerin oldugu bir yerden bahsediyor. Kuzey…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*