EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Ari Aliciyan – Umut

Ari Aliciyan – Umut

Ari Aliciyan’ın yeni enstrümantal şarkısı “Umut” ile umut dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.

Beste, düzenleme, miks ve akordeon icrası kendisine ait olan “Umut”, doğayı ve hayvanları seven, farklılıklara saygı duyan ve barış dolu bir dünya hayalini yansıtıyor. Altuğ Öncü’nün ud ve kemanı, Mehmet Akatay’ın perküsyonu, İsmail Karaşin’in kanunu ile zenginleşen  şarkının mastering işlemleri de Hakan Kuralay tarafından titizlikle gerçekleştirildi.

Müzisyen yeni çalışmasına dair şu cümleleri kurdu.

“Umut”, sadece benim için değil, aynı zamanda sizler için de umut ve pozitif enerji kaynağı olacak. Aynı umutları paylaşan insanlarla da bu şarkı aracılığıyla tanışmak ise en büyük dileğim.

Ayrıca, şarkının kapak tasarımını yapan Kadri Karahan’ın emeğine de değinmek istiyorum. Kendisi, müzikle fotoğrafçılık sanatını birleştirerek şarkının anlamını en iyi şekilde yansıttı.

Umarım “Umut”, sizleri de umut dolu bir yolculuğa çıkarır ve hayallerinize ulaşmanızda size güç verir.

 

Editörün Notu:

Türkiye’nin son dönem en başarılı, en üretken müzisyenlerinden Ari Aliciyan. Yayınladığı çalışmaların her birinde farklı bir yolculuğa çıkıyorum ve her çalışmasını bir şekilde hayatımın bir anında fon müziği olarak hissedebiliyorum. Yeni çalışması “Umut”u ilk dinlediğimde de tam öyle oldu. Yeni bir mevsimi karşılamaya hazırlanırken ülkemizde yaşadığımız felaketin de etkisi hala üzerimizdeydi. İlk sergimde de yer verdiğim benim için çok kıymetli bir fotoğrafımı paylaşmak istedim kendisi ile ve bu çalışmanın bir parçası oldum üstüne. O gün bugündür paylaşmanın heyecanındaydım ve kavuştuk nihayetinde. Ari’nin özgünlüğü ve çalışmaları çok daha anlam, çok daha dinleyici bulması umudu ile; güzel işlerin ve değerli müzisyenlerin artık kazanma vakti sizce de gelmedi mi?

Kadri Karahan

 

 

Ari Aliciyan'ın yeni enstrümantal şarkısı "Umut” ile umut dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. Beste, düzenleme, miks ve akordeon icrası kendisine ait olan "Umut", doğayı ve hayvanları seven, farklılıklara saygı duyan ve barış dolu bir dünya hayalini yansıtıyor. Altuğ Öncü'nün ud ve kemanı, Mehmet Akatay'ın perküsyonu, İsmail Karaşin'in kanunu ile zenginleşen  şarkının mastering işlemleri de Hakan Kuralay tarafından titizlikle gerçekleştirildi. Müzisyen yeni çalışmasına dair şu cümleleri kurdu. "Umut", sadece benim için değil, aynı zamanda sizler için de umut ve pozitif enerji kaynağı olacak. Aynı umutları paylaşan insanlarla da bu şarkı aracılığıyla tanışmak ise en büyük dileğim. Ayrıca, şarkının kapak tasarımını yapan…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*