Anasayfa / NOTLAR / Asia Minor’den 41 Yıl Sonra Gelen Albüm: Points of Libration

Asia Minor’den 41 Yıl Sonra Gelen Albüm: Points of Libration

Sevgili dostlar;

Rainbow45 Records olarak sizleri Türk / Fransız Progressive Rock Grubu ASIA MINOR’ın ‘41 yıl aradan sonra gelen’ yeni albümü ‘Points Of Libration’la buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Temelleri 1971 yılında Saint Joseph Lisesi‘nden 3 gencin Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmak amacıyla kurdukları okul orkestrası ve bu orkestra ile kazandıkları birincilikle atılan ASIA MINOR‘ın asıl müzikal yolculuğu , 1979 tarihli ilk albümleri ‘Crossing The Line’ ile başlayıp ,1980 yılında çıkan ‘Between Flesh & Divine’ ile devam etmiş ve daha sonra grup 1982 yılında dağılmıştı.

2014 yılında Paris’te yeniden bir araya gelip yeni şarkılar üretmeye başlayan grup, Setrak Bakırel (vokal & akustik/elektrik gitar), Evelyne Kandel (bass), Micha Rousseau (keyboard & 12 telli gitar), Eril Tekeli (flüt & gitar), Julien Tekeyan (drums & perküsyon) dan oluşan son kadrosuyla 2019 yılının Kasım/Aralık aylarında Paris yakınlarında ‘Profile-On-Air stüdyosunda 3. Albümleri ‘Points of Libration’ ın kayıtlarını tamamladı.

Bu yeni albüm plak formatında , EMI Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla 15.01.2021 tarihi itibariyle büyük müzik marketlerde, İstanbul’un göz bebeği olan seçkin plak dükkanlarından ve www.rainbow45records.com dan edinebilirsiniz.

 

 

Sevgili dostlar; Rainbow45 Records olarak sizleri Türk / Fransız Progressive Rock Grubu ASIA MINOR'ın ‘41 yıl aradan sonra gelen’ yeni albümü 'Points Of Libration'la buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Temelleri 1971 yılında Saint Joseph Lisesi‘nden 3 gencin Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmak amacıyla kurdukları okul orkestrası ve bu orkestra ile kazandıkları birincilikle atılan ASIA MINOR‘ın asıl müzikal yolculuğu , 1979 tarihli ilk albümleri ‘Crossing The Line’ ile başlayıp ,1980 yılında çıkan 'Between Flesh & Divine' ile devam etmiş ve daha sonra grup 1982 yılında dağılmıştı. 2014 yılında Paris'te yeniden bir araya gelip yeni şarkılar üretmeye başlayan grup, Setrak Bakırel (vokal & akustik/elektrik gitar), Evelyne Kandel…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*