EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Astronotun Bir Günü – Universe In The Room

Astronotun Bir Günü – Universe In The Room

Astronotun Bir Günü grubu 2016 yılının son çeyreğinde İstanbul’da kuruldu. Grup, temel olarak Rock’n Roll, Psychedelic Rock ve Modern Blues türlerinden ilham alarak, kendi tarzını oluşturdu. 2017 senesi itibari ile konserlere başlayan Astronotun Bir Günü, 2020 yılına girdiğimiz bu dönemde konserlerine devam etmekte.

Astronotun Bir Günü, 2017 senesinde ‘’O Kadar Da Değil’’ adını taşıyan, 6 şarkılık bir bağımsız EP yayınladı. 2018 senesinde Pasaj Müzik ile anlaşma imzalayan grup, ‘’Büyük Balık’’ ve ‘’Beyaz Tavşan’’ isimli iki ayrı tekliyi Garaj Müzik etiketiyle piyasaya sundu. 2019 senesinde ise yine Garaj Müzik etiketiyle ‘’Rüya’’ ve ‘’Sis(Paralel Evrende Sohbet)’’ teklilerini yayınladı.

24.01.2020 itibari ile ‘’Universe In The Room’’ isimli EP piyasaya sunuldu. Bağımsız olarak çıkışı yapılan bu EP ‘’King Of The Jungle’’ ve ‘’Green Oxygen’’ isimli iki İngilizce şarkıdan oluşmakta. Tüm dijital platformlarda bulunan ‘’Universe In The Room’’, aynı zamanda Youtube üzerinden de iki klip ile yayınlandı. Her iki şarkı için ayrı klip çeken ve ‘’Konsept Albüm’’ niteliği taşıyan bu EP ile Astronotun Bir Günü, müzik ile hikayenin nasıl birleşebileceğini insanlara göstermek istiyor. (Aşağıdaki linklerden ‘’Part I’’ ve ‘’Part II’’ olarak klipler izlenebilir.)

King Of The Jungle ve Green Oxygen parçalarının söz ve besteleri Ömer Can Aydın tarafından yazılmıştır. Düzenleme ise Astronotun Bir Günü grubuna aittir. Kayıtlar, Beyoğlu Dodo Stüdyolarında yapılmıştır.

‘’King Of The Jungle’’ ve ‘’Green Oxygen’’ kliplerinin bir bölümü Radyo D stüdyolarında ve İstanbul Silivri semtinde çekilmiştir. Klipler birbirinin devamı niteliği taşımaktadır.

 

Yönetmen & Kurgu : Yasin Yavuz

Sanat Yönetmeni: İdil Öziş

Yapımcı: YapımBöyle Film Medya

Lojistik: Denizalp Şimşek

Oyuncular: Tugay Çelik, Yiğit Topoyan, Seray Özen, Umutcan Akmaz, Alp Kepçeoğlu, Ömer Can Aydın, Leyli Asadulllayeva, Selen İdil Öziş, Aybars Tuğra, Denizalp Şimşek, Ekin Günay

 

 

Astronotun Bir Günü grubu 2016 yılının son çeyreğinde İstanbul’da kuruldu. Grup, temel olarak Rock’n Roll, Psychedelic Rock ve Modern Blues türlerinden ilham alarak, kendi tarzını oluşturdu. 2017 senesi itibari ile konserlere başlayan Astronotun Bir Günü, 2020 yılına girdiğimiz bu dönemde konserlerine devam etmekte. Astronotun Bir Günü, 2017 senesinde ‘’O Kadar Da Değil’’ adını taşıyan, 6 şarkılık bir bağımsız EP yayınladı. 2018 senesinde Pasaj Müzik ile anlaşma imzalayan grup, ‘’Büyük Balık’’ ve ‘’Beyaz Tavşan’’ isimli iki ayrı tekliyi Garaj Müzik etiketiyle piyasaya sundu. 2019 senesinde ise yine Garaj Müzik etiketiyle ‘’Rüya’’ ve ‘’Sis(Paralel Evrende Sohbet)’’ teklilerini yayınladı. 24.01.2020 itibari ile ‘’Universe…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*