EDİTÖRDEN
Anasayfa / [PARANTEZ] / Aysberg

Aysberg

Aysberg rock grubu, psikolog ve seramik sanatçısı iki arkadaşın bir serüveni… Yıllardır şarkı yazan Caner Özdemir, aradığı vokali sonunda İzmir’de bulmuştur: Seçilya Biçer. Caner, Seçilya’ya hayır diyemeyeceği şarkılarla gitmiştir. Bu tanışma çok gecikmeden bir rock grubu dönüşür.

Seçilya’nın sanat atölyesi hem buluşma noktaları hem de müzik yaptıkları yerdir artık. İkili single için ‘sonsuzluğa’ şarkısında karar kılar. Şarkının sözlerini yazan Caner Özdemir, müziğini İstanbul’dan arkadaşı Hande Ertürk ile yapar.

Aranjeyi, Ekho rock grubunun vokalisti aynı zamanda Caner Özdemir’in ağabeyi Çağdaş Özdemir yaparken, mix-masteringi ise yakın dostları Barış Çağlar yapar.

Sonsuzluğa şarkısı, British Rock türünün bir Türkçe örneği. Babasının ölüm yıl dönümünde, annesinin özlem dolu sözlerinden ilham alan Caner Özdemir, şarkıda varoluşçu bir temaya yer vermiştir.

 

Seçilya Biçer Özgeçmiş

Seçilya Biçer 15 Eylül 1986 da Narlıdere İzmir de doğdu. Müziğe ilgisi çocuk yaşlarda başladı. İlkokul 4. sınıfta müzik öğretmeninin yönlendirmesiyle İzmir Devlet Senfoni Orkestrasında koristliğe başladı. 2007 yılında girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Ana Sanat Dalından 2011 yılında mezun oldu. 2010 yılından beri çeşitli organizasyonlarda solistlik yapmaktadır. Narlıderedeki seramik atölyesinde çalışmalarına devam
etmektedir.

İnstagram
Caner Özdemir Özgeçmiş

Caner Özdemir 20 Ocak 1988 yılında Bakırköy İstanbul’da doğdu. Henüz çocukluk çağlarında, arkadaşları arasında müziğe olan ilgisiyle tanındı. Ağabeyinin piano sesleri ile büyüyen Özdemir, yine onun etkisiyle ilkokulda gitara yöneldi.

İlk kez ortaokulda bir rock grubunda çalmaya başlayan Caner Özdemir, lisede temel gitar armonisi eğitimi aldı. Lisede okul gruplarında bas ve elektro gitar çaldı, konserlere çıktı. Lisenin bitimiyle müzik hayatına, yine hard rock gruplarında çalarak devam etti. 2007 yılında psikolojiöğrenimi için KKTC’ye giden Özdemir, üniversite yıllarında ağırlığını bestecilik yönünü geliştirmeye verdi.

2020 yılında İzmir’de tanıştığı Seçilya Biçer ile Aysberg grubunu kurdu.

İnstagram

 

İnstagram

 

 

Aysberg rock grubu, psikolog ve seramik sanatçısı iki arkadaşın bir serüveni... Yıllardır şarkı yazan Caner Özdemir, aradığı vokali sonunda İzmir'de bulmuştur: Seçilya Biçer. Caner, Seçilya'ya hayır diyemeyeceği şarkılarla gitmiştir. Bu tanışma çok gecikmeden bir rock grubu dönüşür. Seçilya'nın sanat atölyesi hem buluşma noktaları hem de müzik yaptıkları yerdir artık. İkili single için 'sonsuzluğa' şarkısında karar kılar. Şarkının sözlerini yazan Caner Özdemir, müziğini İstanbul'dan arkadaşı Hande Ertürk ile yapar. Aranjeyi, Ekho rock grubunun vokalisti aynı zamanda Caner Özdemir'in ağabeyi Çağdaş Özdemir yaparken, mix-masteringi ise yakın dostları Barış Çağlar yapar. Sonsuzluğa şarkısı, British Rock türünün bir Türkçe örneği. Babasının ölüm yıl dönümünde, annesinin özlem dolu…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*