EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / BaBa ZuLa’dan 25. Yıla Özel Albüm: Hayvan Gibi

BaBa ZuLa’dan 25. Yıla Özel Albüm: Hayvan Gibi

Kendilerine has yarattıkları evrensel müzik dilini ve çizgilerini bozmadan inşa ettikleri kariyerlerinde 25. yılı geride bırakan BaBa ZuLa, 12’nci albümlerine Hayvan Gibi adını verdi. Tamamen canlı olan ilk albüm kaydı olan “Hayvan Gibi” yayınlandı.

Kariyerlerinde 25. yılı geride bırakan BaBa ZuLa, diskografilerinin 12. albümü ve tamamen canlı olan ilk albüm kaydı olan Hayvan Gibi’yi 2 Ekim’de Gülbaba Records etiketiyle çıkarıyor. Albümün çift plak versiyonu ise Türkiye’de ekim ayı sonunda piyasalarda olacak.

 

Konser Deneyimine En Yakın Albüm Kaydı

 

Hayvan Gibi bir ‘konsept’ albüm. Her parça adını başka bir hayvandan alıyor ve grup için önemli hikayelere sahip. Bu hikayeler albümün içinde aynı zamanda yapımcı olan Murat Ertel tarafından kendi çizdiği hayvanlar ve el yazısı ile anlatılıyor. En önemli özelliği ise ‘direct to disc’, yani plağa direkt kayıt teknolojisiyle bir tane bile kesme, biçme ve edit yapılmadan tek seferde kaydedilmesi. Dijital kayıt yöntemlerine tamamen ters olan bu yol, saf analog dünyaya açılan bir kapı. Böylece grubun konser deneyimine en yakın kaydı olmasıyla dikkat çekiyor.

Night Dreamer’ın büyük ilgi gören tek seferlik, diske canlı kayıt projesinin 5. albümü olarak, BaBa ZuLa bu albümdeki tüm şarkıları stüdyoda canlı olarak çaldı ve bir konser performansının ateşli enerjisini Haarlem’in Artone Stüdyosu’ndan albüme taşımayı başardı.

 

1996’da kurulan BaBa ZuLa, sayısız film müziğine imza attı ve Mad Professor, Tuncel Kurtiz, Serra Yılmaz ve Can’dan Jaki Liebezeit gibi çeşitli sanatçılarla işbirliği yaptı. Bugüne kadar 60 farklı ülkede binlerce müzikseverle buluştu.

Albümde kendi tasarladığı elektro sazı çalan Osman Murat Ertel’in başını çektiği ekip, Levent Akman (kaşık, ziller, makineler, elektronikler), Ümit Adakale (darbuka, davul, perküsyon) ve yine kendi enstrümanını tasarlayan Periklis Tsoukalas’tan (elektrikli bariton ud, vokal) oluşuyor. 1960ların psikedelik müziği ve Anadolu rock tınılarına dub ve elektronik yaklaşımlar ekleyerek deneysel ve çağdaş bir çizgi getiriyor.

 

 

 

Kendilerine has yarattıkları evrensel müzik dilini ve çizgilerini bozmadan inşa ettikleri kariyerlerinde 25. yılı geride bırakan BaBa ZuLa, 12'nci albümlerine Hayvan Gibi adını verdi. Tamamen canlı olan ilk albüm kaydı olan "Hayvan Gibi" yayınlandı. Kariyerlerinde 25. yılı geride bırakan BaBa ZuLa, diskografilerinin 12. albümü ve tamamen canlı olan ilk albüm kaydı olan Hayvan Gibi'yi 2 Ekim'de Gülbaba Records etiketiyle çıkarıyor. Albümün çift plak versiyonu ise Türkiye'de ekim ayı sonunda piyasalarda olacak.   Konser Deneyimine En Yakın Albüm Kaydı   Hayvan Gibi bir 'konsept' albüm. Her parça adını başka bir hayvandan alıyor ve grup için önemli hikayelere sahip. Bu hikayeler albümün…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*