Anasayfa / SINGLE / EP / Bade Nosa – 28

Bade Nosa – 28

Bade Nosa’nın yeni şarkısı “28” en güzel anılarla bir dünya kuruyor.

Özgün yorumuyla özel bir dinleyici kitlesi olan, alternatif müziğin önemli seslerinden müzisyen ve şarkı yazarı Bade Nosa’nın yeni şarkısı “28” Ada Müzik etiketiyle dinleyicileriyle buluştu.

Pandemi döneminin yarattığı izolasyon kasvetinin içinden çıkarak; insan olma, hatırlama, hayatın gelip geçiciliğini unutmama mefhumlarıyla bir insani deneyim ortaklığı kurma emeli taşıyan “28” şarkısının sözü ve müziği Bade Nosa’ya ait. Prodüksiyon ve düzenlemesini Emre Malikler’in yaptığı şarkıya klasik ve akustik gitarda Emre Can Sarısayın, trompette ise Can Ömer Uygan eşlik ediyor.

İnci gibi kıymetli bir anının, bir gece vakti kavuşmanın şarkısı olan 28’i, Bade Nosa şöyle anlatıyor:

“Bugün geriye dönüp baktığımda ‘Ne güzel yaşamışız!’ dediğim bütün anlara yaydım şarkıyı. Sonra herkesin hayatındaki ‘ne güzel yaşadık’lara yayılsın istedim. Şarkının klibini herkesin kendi hayatından o anların fotoğraflarıyla bezeyeyim istedim. Hayattaysak hatırlamak hepimize dair, duygusu ortak. Bu nostalji hepimizin.’’

 

Söz & Müzik: Bade Nosa
Düzenleme: Emre Malikler, Bade Nosa, Emre Can Sarısayın
Prodüktör, Mix & Mastering: Emre Malikler
Sanat Yönetmeni: Anıl Çezik
Animasyon: Koray Pezükoğlu
Klasik & Akustik Gitar: Emre Can Sarısayın
Trompet: Can Ömer Uygan

 

Şarkıya en güzel anıların yer aldığı animasyon klip

Sanat yönetmenliğini ve kurgusunu Anıl Çezik’in, animasyonunu ise Koray Pezükoğlu’nun yaptığı klip ise tamamen şarkının sound değişimleri, ritmi ve duygusal akışına göre tasarlandı.

NetD Müzik ve Bade Nosa YouTube kanalında yerini alan 28’in videosu için, Bade’nin sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıya kulak veren bir sürü kişinin kendi veya aile geçmişinden seçerek gönderdikleri fotoğraflar kullanıldı. Bir kış gecesi soğuk ve yalnız bir Tarlabaşı evinde fotoğraflardaki karakterleri görerek başladığımız görsel yolculuğa, gün aydınlanırken bahar renkleriyle birlikte kalabalıkların çoğaldığı sıcacık bir yaz mevsimiyle dolu sahnelerle devam ediyoruz. Bambaşka hayatlardan karelerin iyice birbirine karıştığı bu sahnelerde, şarkının nakaratla birlikte iyice ısınıp, yumuşayan sound’una, renkli bir bahar ve sıcacık bir yaz mevsimi atmosferi eşlik ediyor.

 

 

Bade Nosa’nın yeni şarkısı “28” en güzel anılarla bir dünya kuruyor. Özgün yorumuyla özel bir dinleyici kitlesi olan, alternatif müziğin önemli seslerinden müzisyen ve şarkı yazarı Bade Nosa’nın yeni şarkısı “28” Ada Müzik etiketiyle dinleyicileriyle buluştu. Pandemi döneminin yarattığı izolasyon kasvetinin içinden çıkarak; insan olma, hatırlama, hayatın gelip geçiciliğini unutmama mefhumlarıyla bir insani deneyim ortaklığı kurma emeli taşıyan “28” şarkısının sözü ve müziği Bade Nosa’ya ait. Prodüksiyon ve düzenlemesini Emre Malikler’in yaptığı şarkıya klasik ve akustik gitarda Emre Can Sarısayın, trompette ise Can Ömer Uygan eşlik ediyor. İnci gibi kıymetli bir anının, bir gece vakti kavuşmanın şarkısı olan 28’i, Bade…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*