EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Bağımsız Müzik Yapımcıları Aynı Çatı Altında

Bağımsız Müzik Yapımcıları Aynı Çatı Altında

Türkiye’nin ilk bağımsız yapımcılar derneği olan BMYD (Bağımsız Müzik Yapımcıları Derneği) 2021 sonu itibariyle kurulmuştur.

BMYD, 2021 yılının son günlerinde Türkiye’deki bağımsız müzik yapımcılarının ilk kez aynı çatı altında toplandığı bir kurum olma hedefiyle kuruldu.

Bağımsız yapım ve yapımcıların önünün açıldığı; yeni gelir kaynakları üretebilen; müzik pazarının büyümesine katkı sağlayan; sektörün tüm bileşenlerinin birbirini desteklediği bir yaşam alanı yaratmak amacıyla yola çıkan BMYD, kısa süre içinde çalışmalarına başlamaya hazırlanıyor.

BMYD, müzik sektöründeki herkesin eşit bilgiye erişebildiği, sorunlara kolektif biçimde çözüm aranacağı bir ekosistem yaratmak için kurs, seminer, konferans, panel gibi eğitimler, bağımsız müzik üreten şirket, sanatçı ve müzisyenleri destekleyecek etkinlikler düzenleyecek.

BMYD’nin çalışma ilke ve prensiplerine göre müzik sektöründeki tüm bileşenlerin sürekli değişen ve tek başına baş etmenin giderek zorlaştığı endüstri koşullarına karşı artık birlikte hareket edebilmesi gerekli. Bağımsız Müzik Yapımcıları Derneği, ülkemizde bağımsız müzik alanının sorunlarına kalıcı çözümler aramak için kolları sıvıyor!

BMYD (Bağımsız Müzik Yapımcıları Derneği), IMPALA (Independent Music Companies Association) ve WIN (Worldwide Independent Network)’ün Türkiye’deki tek resmi üyesidir ve MERLIN Network’ün parçasıdır.

Bizi ve etkinliklerimizi web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk bağımsız yapımcılar derneği olan BMYD (Bağımsız Müzik Yapımcıları Derneği) 2021 sonu itibariyle kurulmuştur. BMYD, 2021 yılının son günlerinde Türkiye’deki bağımsız müzik yapımcılarının ilk kez aynı çatı altında toplandığı bir kurum olma hedefiyle kuruldu. Bağımsız yapım ve yapımcıların önünün açıldığı; yeni gelir kaynakları üretebilen; müzik pazarının büyümesine katkı sağlayan; sektörün tüm bileşenlerinin birbirini desteklediği bir yaşam alanı yaratmak amacıyla yola çıkan BMYD, kısa süre içinde çalışmalarına başlamaya hazırlanıyor. BMYD, müzik sektöründeki herkesin eşit bilgiye erişebildiği, sorunlara kolektif biçimde çözüm aranacağı bir ekosistem yaratmak için kurs, seminer, konferans, panel gibi eğitimler, bağımsız müzik üreten şirket, sanatçı ve müzisyenleri destekleyecek etkinlikler…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.63 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*