EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Bahar Göksu – Rüzgar Uyumuş / Kalan Müzik

Bahar Göksu – Rüzgar Uyumuş / Kalan Müzik

İzmir’de doğdu. Ankara Devlet Konservatuvarı Arp bölümününe Sevin Berk’in öğrencisi olarak girdi. Aynı okulun yüksek devresinden Kaysu Doğansoy’un sınıfından mezun oldu. 1986 yılında Paris’te yapılan Uluslararası Louise Charpentier Arp konkurunda mansiyon kazandı. 1990’ da İtalya’nın Siena kentinde Accademia Chigiana‘da Susanna Mildonian’nın sınıfından diploma aldı. Aynı yıl Rus Filarmoni Orkestrasıyla, Shirley Verret ve Kristian Johannessen’in de oynadığı Cavalleria Rusticana operasında çaldı.

1992- 93 yıllarında New York’ ta Gloria Agostini ile arp çalışmalarını sürdüren sanatçı, aynı kentte konserler yaptı.

Türkiye’deki tüm orkestralarla konçertolar seslendiren ve çok sayıda resital yapan Göksu, radyo ve tv konserlerinin yanı sıra, C.Pascal’ ın arp konçertosunun Türkiye’deki ilk seslendirilişini gerçekleştirmiş, yurt içi ve yurt dışında birçok ünlü müzisyenle festivallerde çalmıştır.

Sanatçının, 2000 yılında yurdumuzda piyasaya çıkan, J.S.Bach’ın yapıtlarından oluşan cd’sinin yapımcılığını Kalan Müzik üstlenmiştir.

Ankara Devlet Opera ve Balesinde uzun yıllar Arp grup şefliği yapan ve Hacettepe Devlet Konservatuvarında da 5 yıl süreyle Arp dersleri veren Bahar Göksu; halen, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasında arp sanatçısı ve Cemal Reşit Rey Orkestrasında da Arp grup şefi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

01 – Kelebek
Müzik: Refik Fersan

02 – Nikriz Sirto
Müzik: Refik Fersan

03 – Rüzgâr Uyumuş (Intro)

04 – Rüzgâr Uyumuş
Müzik: Refik Fersan

05 – Sultan-I Yegâh Sirto
Müzik: Refik Fersan

06 – Kız Sen Geldin Çerkez’den
Müzik: Faize Ergin

07 – Kadıköy’lü
Söz & Müzik: Refik Fersan

08 – Sarhoş Kız
Müzik: Refik Fersan

(Basın Bülteni)

İzmir’de doğdu. Ankara Devlet Konservatuvarı Arp bölümününe Sevin Berk’in öğrencisi olarak girdi. Aynı okulun yüksek devresinden Kaysu Doğansoy’un sınıfından mezun oldu. 1986 yılında Paris’te yapılan Uluslararası Louise Charpentier Arp konkurunda mansiyon kazandı. 1990’ da İtalya’nın Siena kentinde Accademia Chigiana‘da Susanna Mildonian’nın sınıfından diploma aldı. Aynı yıl Rus Filarmoni Orkestrasıyla, Shirley Verret ve Kristian Johannessen’in de oynadığı Cavalleria Rusticana operasında çaldı. 1992- 93 yıllarında New York’ ta Gloria Agostini ile arp çalışmalarını sürdüren sanatçı, aynı kentte konserler yaptı. Türkiye’deki tüm orkestralarla konçertolar seslendiren ve çok sayıda resital yapan Göksu, radyo ve tv konserlerinin yanı sıra, C.Pascal’ ın arp konçertosunun Türkiye’deki ilk…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*