Anasayfa / SINGLE / EP / Banu Kanıbelli – Tutulma

Banu Kanıbelli – Tutulma

“Tutulma” müzisyen Banu Kanıbelli’nin dünyanın tutulma hali için yazdığı şarkılardan oluşan üçlü bir EP. “9”şarkısı özellikle, George Floyd cinayeti ile ABD de başlayıp dünyanın pek çok ülkesinde ses bulan eşitlik ve adalet talebinden yola çıkarak, tüm canların ve özünde yaşamın değerli olduğu üzerine yapılmış kurgusu ve farklı toplumsal sorunlara da yer vermesiyle dikkat çekiyor.“Ay Konuşması” insanoğlunun derdine derman aradığı,“Yıldız Tozu”da karşılığında kendisine yapılmış şefkatli bir konuşma niteliğinde, EP’nin diğer iki şarkısı.

Çocuk şarkılarından, film müziklerine, gençlerle yaptığı çalışmalardan, caz kategorisinde yayınlanmış albümlerine kadar geniş bir yelpazede üretmiş olan sanatçı, bu EP ile kendini daha dolaysız ifade ettiği, yalın, özgün ve yeni sounduyla bizi şaşırtmaya devam ediyor.

Bajar ve Kam gruplarından tanıdığımız besteci, gitarist, prodüktör ve eğitmen Cansun Küçüktürk müziklerin düzenlemesinde Banu Kanıbelli ile birlikte çalışmış ve projenin sampling, kayıt, mix ve mastering süreçlerini üstlenmiş.“Tutulma”, Ada Müzik etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı.

 

 

"Tutulma" müzisyen Banu Kanıbelli’nin dünyanın tutulma hali için yazdığı şarkılardan oluşan üçlü bir EP. “9”şarkısı özellikle, George Floyd cinayeti ile ABD de başlayıp dünyanın pek çok ülkesinde ses bulan eşitlik ve adalet talebinden yola çıkarak, tüm canların ve özünde yaşamın değerli olduğu üzerine yapılmış kurgusu ve farklı toplumsal sorunlara da yer vermesiyle dikkat çekiyor.“Ay Konuşması” insanoğlunun derdine derman aradığı,“Yıldız Tozu”da karşılığında kendisine yapılmış şefkatli bir konuşma niteliğinde, EP’nin diğer iki şarkısı. Çocuk şarkılarından, film müziklerine, gençlerle yaptığı çalışmalardan, caz kategorisinde yayınlanmış albümlerine kadar geniş bir yelpazede üretmiş olan sanatçı, bu EP ile kendini daha dolaysız ifade ettiği, yalın, özgün ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*