EDİTÖRDEN
Anasayfa / 90 Derece / Bendeniz, Deniz Seki ve Emel Müftüoğlu’ndan Haber Var

Bendeniz, Deniz Seki ve Emel Müftüoğlu’ndan Haber Var

 

90’lı yıllardan bugüne keyifle dinlediğimiz isimler onlar: Bendeniz, Emel Müftüoğlu ve Deniz Seki.

Kendileri ile ilgili peş peşe gelen haberler kışı karşılamaya başladığımız bugünlerde dinleyicilerine adeta bahar havası estirdi / estirecek.

 

Bendeniz’den Eski Şarkılarla Yeni’den Buluşma

Türk popunun önde gelen isimlerinden Bendeniz, bir döneme damga vurmuş şarkılarını yeniden bir araya getirdi.

Müzikal kariyerinde önemli bir yer edinmiş şarkıları farklı bir formda yeniden dinleyicilerin beğenisine sunan sanatçı, seslendirdiği parçalarla herkesi o döneme bir kere daha götürecek.

Müzikseverlerle 25 yıl önce ilk kez buluştuğu “Ya Sen Ya Hiç” şarkısından, klasikleşmiş “Güvendiğim Dağlara”, “Ağlayayım mı”, “‘Müjdeler Ver” gibi 12 hit parçadan oluşan albüm Poll Production etiketi ile yayınlandı. Albümde bir de Serkan Kaya düeti var.

 

 

Emel Müftüoğlu Gündem Yaratıyor

Emel Müftüoğlu da en son Bendeniz gibi eski şarkılarını yeni versiyonları ile dinleyicisine sunmuştu. Geçen bu sürenin ardından yeni şarkısı “Gündem Yaratalım mı” ile uzun süren sessizliğini bozdu.

Emel’in yeni / single şarkısının sözü ve müziği Halil Koçak’a, düzenlemesi Okay Barış’a ait.

Şarkının klibi Deniz Akel yönetmenliğinde Beyoğlu Narmanlı Han’da çekildi ve Emel şarkısının bazı yerlerini işaret dili ile seslendirdi.

 

 

Deniz Seki’den “Uzun Hikaye”

Deniz Seki merakla beklenen yeni albümünün kayıtlarını tamamladı. Uzun bir aranın ardından kariyerinin 9’ncu albümünü çıkaracak olmanın heyecanını yaşayan Deniz Seki, albümüne “Uzun Hikaye” adını verdi.

Albüm, 07 Aralık’ta dinleyicileri ile buluşmaya hazırlanırken Seki ilk konserini 15 Aralık’ta Moda Kayıkhane’de gerçekleştirecek.

Albümle ilgili şu ana kadar gelen açıklamalar böyle. İskender Paydaş’ın müzik yönetmenliğini yaptığını ve müzikteki 20’nci yılını kutlamak adına bu albüme uzun zamandır hazırlandığını biliyoruz.

  90'lı yıllardan bugüne keyifle dinlediğimiz isimler onlar: Bendeniz, Emel Müftüoğlu ve Deniz Seki. Kendileri ile ilgili peş peşe gelen haberler kışı karşılamaya başladığımız bugünlerde dinleyicilerine adeta bahar havası estirdi / estirecek.   Bendeniz'den Eski Şarkılarla Yeni'den Buluşma Türk popunun önde gelen isimlerinden Bendeniz, bir döneme damga vurmuş şarkılarını yeniden bir araya getirdi. Müzikal kariyerinde önemli bir yer edinmiş şarkıları farklı bir formda yeniden dinleyicilerin beğenisine sunan sanatçı, seslendirdiği parçalarla herkesi o döneme bir kere daha götürecek. Müzikseverlerle 25 yıl önce ilk kez buluştuğu "Ya Sen Ya Hiç" şarkısından, klasikleşmiş "Güvendiğim Dağlara", "Ağlayayım mı", "‘Müjdeler Ver" gibi 12 hit parçadan oluşan…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*