EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Berk Kocaer – İçimdeki Şeytan

Berk Kocaer – İçimdeki Şeytan

Berk Kocaer’in Yeni Teklisi “İçimdeki Şeytan” Müzik Severlerle Buluşuyor

House ve Dans/Elektronik türlerinden ilham alan Berk Kocaer, yeni tekli çalışması olan “İçimdeki Şeytan” ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

İsmiyle ilham kaynağı Sabahattin Ali’nin çok satan romanına gönderme yapan Kocaer’in son teklisi “İçimdeki Şeytan”, sözlerinde etik ikilemlerin, depresyonun ve kopukluğun yarattığı karmaşıklıklara değinirken, bir yandan da bireyin toplumsal mücadelesine ışık tutuyor.

Kocaer’in bir önceki teklisi “Russian Blue”ya kıyasla agresiflikten arınmış, daha acı-tatlı diye nitelendirebileceğimiz bu dinamik düzenlemede, enerjik house ritmiyle desteklenen sıcak bir elektronik piyano tınısına, duygusal bir saksafon solosu, canlı ritim gitarlar ve hareketli bir bas gitar yürüyüşü eşlik ediyor. Şarkıdaki melankolik vokaller, synth öğeleriyle iç içe geçerek bireyin içinde yaşadığı ikilemi vurguluyor.

“İçimdeki Şeytan” günlük mücadelelerin arasında hala bulunabilecek bir sevincin olduğunun altını çizerek dinleyenleri bir melankoli tufanına kapılmak yerine dans etmeye davet ediyor.

 

 

 

Berk Kocaer'in Yeni Teklisi "İçimdeki Şeytan" Müzik Severlerle Buluşuyor House ve Dans/Elektronik türlerinden ilham alan Berk Kocaer, yeni tekli çalışması olan "İçimdeki Şeytan" ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. İsmiyle ilham kaynağı Sabahattin Ali’nin çok satan romanına gönderme yapan Kocaer’in son teklisi "İçimdeki Şeytan", sözlerinde etik ikilemlerin, depresyonun ve kopukluğun yarattığı karmaşıklıklara değinirken, bir yandan da bireyin toplumsal mücadelesine ışık tutuyor. Kocaer’in bir önceki teklisi “Russian Blue”ya kıyasla agresiflikten arınmış, daha acı-tatlı diye nitelendirebileceğimiz bu dinamik düzenlemede, enerjik house ritmiyle desteklenen sıcak bir elektronik piyano tınısına, duygusal bir saksafon solosu, canlı ritim gitarlar ve hareketli bir bas gitar yürüyüşü eşlik ediyor. Şarkıdaki…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*