EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Berk Kocaer – Uyan

Berk Kocaer – Uyan

Müziğin eğitiminden gelen ve bu bağlamda İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olan Berk Kocaer, zamanla kendi şarkılarını yapmaya başladı ve kendi eseri ilk teklisi “Never Let You Go” ile dinleyicilere merhaba dedi. Şimdi ise Kocaer, alternatif tınılı ilk teklisi “Uyan” ile yoluna devam ediyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Berk Kocaer’e ait olan “Uyan”ın prodüktörlüğü Ege Selçuk’a, piyano, klavye ve gitar icraları, yardımcı prodüktörlüğü Kocaer’e aitken davulda Berke Köymen, trompette Ege Cengiz, basta ise Korel Memili yer aldı. Selçuk, aynı zamanda kayıt, mix ve mastering işlemlerini üstlendi. Bununla birlikte kapak tasarımı ise Kocaer imzası taşıyor.

Kocaer, “Uyan”ı şu sözlerle anlatıyor:

“Şarkıyı dinlerken yıllardır süregelen bir takım sıkıntıların üst üste binmesinden, binbir türlü beklentiyle çıktığı yolların sonunun hep çıkmaz sokağa çıkmasından ve bunları yarattığı acıyla yoğurulmuş yoğun duygulardan dolayı çevresine hatta kendine zarar vermekten fazlasıyla bunalmış bir adamın bakış açısını deneyimliyoruz. Fakat onun hikayesinde bir kırılım noktası oluyor ve bir gün, hiç planda olmayan bir şekilde tüm bunlara bir ‘Dur!” diyor. Artık hayatın onu yaşayamaya zorunlu kıldığı hislerin ve kalıpların dışında onu bekleyen farklı bir alternatif olduğunun farkına varıyor. Yaşadığı aydınlanma sonrasında karakterimiz uyanıyor ve bunca zamandır aslında gerçekleşeceğine, varlığına asla inanmadığı, onu bir yalan olarak betimlediği bir duyguya, iç huzuruna erişiyor.

Hem müzikal olsun hem de edebi, kendi kişisel aydınlanmamdan esinlenerek bestelediğim bu şarkıda mümkün olduğunca dinleyicilere ışık tutup, deneyimlerimi onlarla paylaşmak ve onlara ‘Hepimiz zaman zaman böyle anlar yaşıyoruz, yalnız değilsin, her şey daha iyi olacak!’ diyebilmek adına olabildiğince sade ve içten bir dil kullanmayı istedim.“

“Uyan” başta Spotify olmak üzere pek çok dijital platformda dinleyicilerle buluşmayı bekliyor.

 

 

Müziğin eğitiminden gelen ve bu bağlamda İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olan Berk Kocaer, zamanla kendi şarkılarını yapmaya başladı ve kendi eseri ilk teklisi “Never Let You Go” ile dinleyicilere merhaba dedi. Şimdi ise Kocaer, alternatif tınılı ilk teklisi “Uyan” ile yoluna devam ediyor. Sözü, müziği ve düzenlemesi Berk Kocaer’e ait olan “Uyan”ın prodüktörlüğü Ege Selçuk’a, piyano, klavye ve gitar icraları, yardımcı prodüktörlüğü Kocaer’e aitken davulda Berke Köymen, trompette Ege Cengiz, basta ise Korel Memili yer aldı. Selçuk, aynı zamanda kayıt, mix ve mastering işlemlerini üstlendi. Bununla birlikte kapak tasarımı ise Kocaer imzası taşıyor. Kocaer, “Uyan”ı şu sözlerle anlatıyor:…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*