EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Bildiğin Gibi Değil – Böylesi Kel

Bildiğin Gibi Değil – Böylesi Kel

 

“Böylesi Kel”, Bildiğin Gibi Değil’in önümüzdeki aylarda tamamını dinleyeceğimiz “Gelgit” albümünün 4’üncü teklisi. Indie bir havayla başlayıp, sonra yeni albüm sound’una sinyal yakarcasına daha yoğun synth ve parlak gitar tonlarıyla kendini gösteren şarkının sözleri ile uyumlu sound’u bazen kaotik bazen de aradığı cevabı bulan partisyonlarıyla dikkat çekiyor.

Dersu Doğan, müziğinde olduğu gibi sözlerinde de aynı uyumla, hatalı davranmaya devam ettikçe tahmin edilemeyecek ve önüne geçilemeyecek tahribatları hatırlatarak durumun ne kadar ciddi ve gerçek olduğunu anlatıyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen düzenin içine sürüklenen yaşantılarımızı, en başından beri ne kadar “ters ve yanlış” şekillendirdiğimizi bir tokat gibi yüzümüze vuruyor.

Klibinde ise “mücver yapmanın 20 yıldır yasak olduğu” bir paralel evren izliyoruz. Bolca ironi barındıran klip, YouTube Netd kanalından izlenebilir.

 

https://www.youtube.com/watch?v=a9h4gRU-fco&ab_channel=netdm%C3%BCzik   “Böylesi Kel”, Bildiğin Gibi Değil’in önümüzdeki aylarda tamamını dinleyeceğimiz “Gelgit” albümünün 4'üncü teklisi. Indie bir havayla başlayıp, sonra yeni albüm sound’una sinyal yakarcasına daha yoğun synth ve parlak gitar tonlarıyla kendini gösteren şarkının sözleri ile uyumlu sound’u bazen kaotik bazen de aradığı cevabı bulan partisyonlarıyla dikkat çekiyor. Dersu Doğan, müziğinde olduğu gibi sözlerinde de aynı uyumla, hatalı davranmaya devam ettikçe tahmin edilemeyecek ve önüne geçilemeyecek tahribatları hatırlatarak durumun ne kadar ciddi ve gerçek olduğunu anlatıyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen düzenin içine sürüklenen yaşantılarımızı, en başından beri ne kadar “ters ve yanlış” şekillendirdiğimizi bir tokat gibi yüzümüze vuruyor.…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*