EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Birsen Tezer – Kağıttan Kaptanlar / Sony Music

Birsen Tezer – Kağıttan Kaptanlar / Sony Music

Birsen Tezer, heyecanla beklenen yeni albümü yayında.

“Saklasam Kendimi” şarkısını yayınlayarak albümün ilk duyurusunu yapan Birsen Tezer, 9 şarkıdan oluşan yeni albümü “Kağıttan Kaptanlar”ı  Sony Music etiketiyle dinleyiciyle buluşturdu.

Çok değerli müzisyenlerin emeğinin geçtiği ve Hayyam Stüdyoları’nda kaydedilen albümde, Adem Gülşen, Emre Tankal, Derin Bayhan, Orhan Deniz ile Tunç Öndemir imzaları dikkat çekiyor. Derin Bayhan’ın mix’lerini yaptığı albümde, mastering ise Özgür Yurtoğlu tarafından yapıldı.

Daha önce yayınlanan ve albümün ayak seslerini taşıyan “Saklasam Kendimi”, “Tatsız Tuzsuz”, “Kadın” ve “Kağıttan Kaptanlar”ın da yer aldığı albümde 5 yeni şarkı daha bulunuyor. Albümün çıkış şarkısı ise söz ve bestesi Doğan Duru’ya ait olan “Seyri Zaman”.

“Kağıttan Kaptanlar” albümü tüm platformlarda dinleyiciyle buluşurken, Barış Murathanoğlu yönetmenliğinde çekilen Seyri Zaman’ın performans videosu aynı anda sanatçının youtube kanalında.

Editörün Notu:

Sanırım duygularımı birkaç kelime ile anlatmam zor. Çok güzel bir dostluk ve beraberinde iki albüm çalışma arkadaşlığı da yaşadık. Dostluğumuz ve anılarımız baki ve kendisinden öğrendiğim her şey çok kıymetli. Yeni albümü elbette çok ayrı bir heyecan. Salı günü albümün lansmanında, dün gecede konserindeydik. Uzun uzun hasret giderdik, tüm ekiple sohbet ettik ama yeter mi? Bir Birsen Tezer söyleşisine hazır olun müjdesi vereyim mi :) 2022 için “benim bir numaralı şarkım” dediğim “Saklasam Kendimi” de bu albümde, çok sevdiğim “Göze mi Geldik” isimli efsane TSM şarkısı da. Doğan Duru bestesi de başka seyirde tam şu anki ruh halim dediğim “Çık Ordan” da. Bu bahar Birsen Tezer’i yeniden karşılamanın güzelliği gerçekten yeni bir çocuğun doğum sevinci gibi, her köşede kutlanılası.

Kadri Karahan

 

 

 

Birsen Tezer, heyecanla beklenen yeni albümü yayında. "Saklasam Kendimi" şarkısını yayınlayarak albümün ilk duyurusunu yapan Birsen Tezer, 9 şarkıdan oluşan yeni albümü “Kağıttan Kaptanlar”ı  Sony Music etiketiyle dinleyiciyle buluşturdu. Çok değerli müzisyenlerin emeğinin geçtiği ve Hayyam Stüdyoları’nda kaydedilen albümde, Adem Gülşen, Emre Tankal, Derin Bayhan, Orhan Deniz ile Tunç Öndemir imzaları dikkat çekiyor. Derin Bayhan’ın mix’lerini yaptığı albümde, mastering ise Özgür Yurtoğlu tarafından yapıldı. Daha önce yayınlanan ve albümün ayak seslerini taşıyan "Saklasam Kendimi", "Tatsız Tuzsuz", "Kadın" ve "Kağıttan Kaptanlar"ın da yer aldığı albümde 5 yeni şarkı daha bulunuyor. Albümün çıkış şarkısı ise söz ve bestesi Doğan Duru’ya ait olan…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*