EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Bosphoroots – Rizom

Bosphoroots – Rizom

İstanbullu reggae grubu Bosphoroots’un 1,5 senedir üzerinde çalıştığı, toplam 9 parçadan oluşan ilk uzunçaları RİZOM, 22 Mayıs tarihinde Beton Orman etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Rizom albümünden ilk olarak Ekim 2019’da Parla parçasını paylaşan Bosphoroots, aldığı güzel tepkilerin ardından Aralık 2019’da albümün ikinci teklisi Reva Mı Bu?’yu yayına aldı. Tüm hazırlık aşamaları toplam 1,5 sene süren, toplam 9 parçadan oluşan Rizom albümü, 22 Mayıs 2020 tarihinde Beton Orman etiketiyle yayınlanıyor.

Alternatif sahnenin önemli şarkı yazarı/şarkıcılarından Deniz Tekin’in de sözleri ve vokaliyle eşlik ettiği Derdim Var parçasının haricinde bu albümde gruba, Parla parçasında Mert Fehmi Alatan (trompet), Reva Mı Bu? parçasında Ege Cengiz (Trompet), Fuatcan Başkır (Trombon) eşlik etti. Albümde ayrıca Peaceland parçasının iki farklı versiyonu olan Peacedub ve Synthland parçalarını Arastaman imzasıyla duyuyoruz.

 

Albümün genel kayıtları A2 Studio’da Aras Tüysüz (a.k.a. Arastaman) ve Ali Sak tarafından alınırken, mix ve mastering’de ise yine Aras Tüysüz imzası bulunuyor.

Sözler: Koray Sürücü a.k.a. Levvera
Müzik: Bosphoroots
Kayıtlar: Aras Tüysüz (a.k.a. Arastaman), Ali Sak
Mix & Mastering: Aras Tüysüz (a.k.a. Arastaman)
Stüdyo: A2 Studio, Pür Recording Studio
Albüm Artwork: Murat Tolga
Artwork Design: Berkay Öktem
Promo Fotoğraflar: Berkay Öktem

 

 

Bosphoroots Hakkında

İstanbul’da roots reggae ortak temelinde kurulan Bosphoroots; 2015’te ilk teklisi “This is How I Want”ı paylaştı. 2016 yılında ise tematik içerikli ilk kısaçaları “3 Azgın”ı tüm dijital platformlardan yayınladı. yıl boyunca yaratmak istedikleri üzerine çalışan grup, bu dönemi yeniden doğuş olarak benimsedi. 2017 yılının yarısından itibaren performanslarına ara veren ve yıl boyunca yaratmak istedikleri üzerine çalışan grup, bu dönemi yeniden doğuş olarak benimsedi. Bu çalışmalarının meyvelerini aldığını hisseden Bosphoroots, albüm hazırlıklarına başlamadan önce Kasım 2018’de reggae & rap sanatçısı Afel’in de eşlik ettiği “Başka Sokak” isimli yeni teklisini dinleyicisiyle buluşturdu.

Tüm hazırlık aşaması toplam 1,5 yıl süren Rizom’ albümünden ilk olarak Ekim 2019’da paylaştığı “Parla” ile çıkış yakalayan grup, Aralık 2019’da ise albümün ikinci teklisi “Reva Mı Bu?”yu dinleyiciye servis etti. Toplam 9 parçadan oluşan ilk uzunçalarını 22 Mayıs 2020 tarihinde Beton Orman etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlayan Bosphoroots bugüne kadar, Zorlu PSM, Volkswagen Arena, Babylon, IF Performance Hall Beşiktaş, Dorock XL Kadıköy, Nayah, KargART, Beyrut Performance Hall, EskiYeni, Haymatlos, F Stop Eskişehir, Peyote Eskişehir’in de aralarında bulunduğu çok sayıda mekanda ve Çeşme Reggae Fest, Milyon Reggae Fest, Edirne Müzik Festivali, Trakya Müzik Festivali, Bebek Şenliği gibi festivallerde performans sergiledi.

Vokal: Koray Sürücü a.k.a. Levvera
Klavye ve Geri Vokal: Yüce Akın
Bas Gitar: Fırat Bodur
Davul: Yağız Kayaoğlu
Gitar: Ergin Can Turhan
Perküsyon: Murat Tolga
Tenor Saksafon: Önder Mutlu

 

İstanbullu reggae grubu Bosphoroots'un 1,5 senedir üzerinde çalıştığı, toplam 9 parçadan oluşan ilk uzunçaları RİZOM, 22 Mayıs tarihinde Beton Orman etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı. Rizom albümünden ilk olarak Ekim 2019'da Parla parçasını paylaşan Bosphoroots, aldığı güzel tepkilerin ardından Aralık 2019'da albümün ikinci teklisi Reva Mı Bu?'yu yayına aldı. Tüm hazırlık aşamaları toplam 1,5 sene süren, toplam 9 parçadan oluşan Rizom albümü, 22 Mayıs 2020 tarihinde Beton Orman etiketiyle yayınlanıyor. Alternatif sahnenin önemli şarkı yazarı/şarkıcılarından Deniz Tekin'in de sözleri ve vokaliyle eşlik ettiği Derdim Var parçasının haricinde bu albümde gruba, Parla parçasında Mert Fehmi Alatan (trompet), Reva Mı Bu? parçasında…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.65 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*