EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Buğra Pakbeşe – Anlayamaz

Buğra Pakbeşe – Anlayamaz

Buğra Pakbeşe; bir süredir bağımsız olarak kendi şarkılarını yayınlamaya devam ediyor ve yeni şarkısı “Anlayana” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

“Önemli değil, zaten hepsi bir kurgu
İnsanın boğulduğu”

Mayıs ayında yayınlamayı planladığım ve aslında bir hikâyeyi anlatan albümün ilk parçası “Anlayamaz”. Şarkıda, içinde bulunduğu gerçekliği dönüştürmek isteyen ancak dönüştürmeye yeltendiğinde her şeyin bir kurgudan ibaret olduğunu anlayan bir kahramanı anlatıyorum. Şarkıda “evcilleştirilememişlik” hissi vermesi için ormanda gerçekleşen bir ayin metaforu kullanmayı tercih ettim. Bu havayı verebilmek için airy synthlerden, organik perküsiflerden ve kalp atışı hissi verebilecek baslardan faydalandım. Şarkının sözü, müziği, kaydı, mixi bana, masteringi ise Orçun Ayata’ya ait. Anlayamaz 13 Ocak tarihinde, akşam saat 7 dolaylarında tüm dijital platformlarda yayına girdi.

 

Hakkında:

1997 yılında Ankara’da doğdu. 2017 sonunda YouTube hesabında sözleri ve besteleri kendisine ait olan şarkılarını yayınlamaya başlamış olsa da müzikle olan ilişkisi çok öncelere, hatta çocukluğuna dayanıyor. Bu süreç boyunca hem çeşitli gruplarda solistlik yapmış, hem çeşitli enstrümanlar çalmış birisi olarak daha çok söz yazarı ve besteci olmakla ilgileniyor.

2018’in Eylül ayında Sofar İstanbul’a katıldı ve akustik performansı YouTube üzerinde yayınlandı. 2019 yılının sonunda kendi imkânlarıyla evinin stüdyo haline getirdiği bir odasında kaydettiği şarkılarını diğer dijital platformlar aracılığıyla da dinleyicileriyle paylaşmaya başladı. Bir senelik zaman diliminde farklı müzik türlerinde ve farklı konseptlerde üçer şarkıdan oluşan üç ayrı EP yayınladı. 2020’nin başında, Ankara Milyon Performance Hall’de 1500 kişi önünde performans sergiledi.Şu anda albüm çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Buğra Pakbeşe; bir süredir bağımsız olarak kendi şarkılarını yayınlamaya devam ediyor ve yeni şarkısı "Anlayana" tüm dijital platformlarda yerini aldı. “Önemli değil, zaten hepsi bir kurgu İnsanın boğulduğu” Mayıs ayında yayınlamayı planladığım ve aslında bir hikâyeyi anlatan albümün ilk parçası “Anlayamaz”. Şarkıda, içinde bulunduğu gerçekliği dönüştürmek isteyen ancak dönüştürmeye yeltendiğinde her şeyin bir kurgudan ibaret olduğunu anlayan bir kahramanı anlatıyorum. Şarkıda “evcilleştirilememişlik” hissi vermesi için ormanda gerçekleşen bir ayin metaforu kullanmayı tercih ettim. Bu havayı verebilmek için airy synthlerden, organik perküsiflerden ve kalp atışı hissi verebilecek baslardan faydalandım. Şarkının sözü, müziği, kaydı, mixi bana, masteringi ise Orçun Ayata’ya ait. Anlayamaz…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.4 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*