EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Bülent Ortaçgil’den Senfonik Set

Bülent Ortaçgil’den Senfonik Set

“Senfonik Ortaçgil”, 13 Nisan tarihinde Ada Müzik etiketiyle yayınlanıyor.

2012’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşen “Senfonik Ortaçgil” konserinin canlı kaydı olan bu albüm yaylı sazlar için bestelenmiş olan “Sen” albümünün tamamının yanısıra, diğer bilinen Ortaçgil klasiklerini de içeriyor.

2 CD ve 2 DVD’den oluşan bu özel set; konserin yanısıra sahne arkası görüntü ve röportajları Bülent Ortaçgil ve yol arkadaşlarının arşivlerinden özel görüntüler, “Mavi Kuş” un ilk kez yayınlanacak olan canlı performans görüntüleri ve Ortaçgil video kliplerinden oluşuyor.

Bu konser ‘de Ortaçgil’e 26 kişilik dev yaylı grubu ve orkestra şefi İbrahim Yazıcı ile usta müzisyenler Erkan oğur (Perdesiz gitar), Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla Birsen Tezer ise vokali ile eşlik ediyor.

14 Nisan ‘da İtunes üzerinden on siparişe açılacak olan albüm 21 Nisan & 28 Nisan arası sadece Apple Music üzerinde dinlemeye ve indirmeye açık olacak 28 Nisan’dan itibaren ise tüm dijital mecralarda yayında olacak.

 

 

“Senfonik Ortaçgil”, 13 Nisan tarihinde Ada Müzik etiketiyle yayınlanıyor. 2012'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşen "Senfonik Ortaçgil" konserinin canlı kaydı olan bu albüm yaylı sazlar için bestelenmiş olan "Sen" albümünün tamamının yanısıra, diğer bilinen Ortaçgil klasiklerini de içeriyor. 2 CD ve 2 DVD’den oluşan bu özel set; konserin yanısıra sahne arkası görüntü ve röportajları Bülent Ortaçgil ve yol arkadaşlarının arşivlerinden özel görüntüler, “Mavi Kuş” un ilk kez yayınlanacak olan canlı performans görüntüleri ve Ortaçgil video kliplerinden oluşuyor. Bu konser ‘de Ortaçgil’e 26 kişilik dev yaylı grubu ve orkestra şefi İbrahim Yazıcı ile usta müzisyenler Erkan oğur (Perdesiz gitar), Baki Duyarlar (klavye), Cem…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 5 ( 3 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*