EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Burçin Kanga – Oyun Bitti

Burçin Kanga – Oyun Bitti

SCP – Sabih Cangil Productions’ un 2019 yılı sonbaharında açtığı ve birincilik ödülü, tüm yapımı ve yayımlanması SCP’ ye ait olmak üzere hediye bir single olan beste yarışmasında Burçin Kanga, “Oyun Bitti” adlı bestesiyle birinci seçildi. Pandemi yüzünden gecikmeli de olsa ödül single 4.Aralık.2020 tarihinde sahibini buluyor ve tüm dijital platformlarda yerini alıyor.

Besteci Burçin Kanga parçayı şöyle anlatıyor:

“Oyun bitti”, sonuna gelinmiş bir hikayenin şarkısıdır. Zor gelen bir vaz geçişin hikayesidir. Dinleyenlere bir nevi kısa metrajlı bir film izler gibi hissettirilmek istenmiştir.

Parçanın prodüktörü Sabih Cangil yarışmayı ve yapımı şöyle anlatıyor:

2019 yılında yetenekli müzisyenleri motive etmek ve destek olmak amacıyla SCP olarak bir beste yarışması açtık. Bu şirket olarak bizim için de tanıtım açısından olumlu sonuçları olacak bir yarışmaydı. Birincilik ödülü ise tüm dijital platformlarda yayınlanacak olan bir single’ ın düzenleme, kayıt, miks, mastering ve yayınlama olmak üzere tüm prodüksiyonunun hediye olarak yapılmasıydı. 2 aylık süre boyunca beste demoları bize ulaştı. Özellikle finale kalan son 5 beste arasından birinciyi seçmek oldukça zor oldu bizim için. Sonuçta Burçin Kanga’ nın bestesi “Oyun Bitti” birinci seçildi. Niyetimiz ödül single’ ı 2020 ilkbaharında piyasaya çıkarmaktı, ancak pandemi bizim bunu yapmamıza izin vermedi, çünkü Burçin İzmir’de oturuyor ve biz İstanbul’dayız. Bu yüzden tüm prodüksiyon evrelerini on-line olarak yapmak zorunda kaldık. Söz, beste, vokaller Burçin Kanga’ ya ait. Sevgili Tamer Süerdem ile düzenlemeyi birlikte yaptık. Miks ve mastering Tanju Eren tarafından yapıldı. Piyano Fırat Kanga ve diger tüm enstrümanlar Sabih Cangil tarafından çalındı. Kapak tasarımını Onur Tonba yaptı. Ve artık ödülü sevgili Burçin’ e ve parçayı da izleyicilere sunma aşamasına geldik.

 

 

 

 

SCP – Sabih Cangil Productions’ un 2019 yılı sonbaharında açtığı ve birincilik ödülü, tüm yapımı ve yayımlanması SCP’ ye ait olmak üzere hediye bir single olan beste yarışmasında Burçin Kanga, “Oyun Bitti” adlı bestesiyle birinci seçildi. Pandemi yüzünden gecikmeli de olsa ödül single 4.Aralık.2020 tarihinde sahibini buluyor ve tüm dijital platformlarda yerini alıyor. Besteci Burçin Kanga parçayı şöyle anlatıyor: "Oyun bitti", sonuna gelinmiş bir hikayenin şarkısıdır. Zor gelen bir vaz geçişin hikayesidir. Dinleyenlere bir nevi kısa metrajlı bir film izler gibi hissettirilmek istenmiştir. Parçanın prodüktörü Sabih Cangil yarışmayı ve yapımı şöyle anlatıyor: 2019 yılında yetenekli müzisyenleri motive etmek ve destek olmak amacıyla…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*