EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Burcu Tatlıses – Özledim Geldim

Burcu Tatlıses – Özledim Geldim

“Sen benim yaraları bilmez

Ben senin söküğünü dikmez

İki yabancı gibi…”

 

Burcu Tatlıses’in yeni teklisi “Özledim Geldim” Ada Müzik etiketiyle yayınlandı.

Şarkının sözleri Burcu Tatlıses ve İlker Yurtcan’a, müziği Burcu Tatlıses’e, düzenlemesi bir çok film müziğinde imzası bulunan İlker Yurtcan’a ait. Mix – mastering çalışmasını Tamer Süerdem yaptı. Fotoğraf Gökçe Pehlivanoğlu’nun vizöründen.

Burcu Tatlıses, bir önceki teklisi Günler Üzdükçe’de olduğu gibi, yine önceki çizgisinden farklı bir müzikal yaklaşımla dinleyenin karşısına çıkıyor. Her zaman aşığı kalacağı akustik altyapılara biraz mesafeli durarak, sonsuz sesler evreninden çaldıklarıyla başka bir aşka da göz kırpıyor. Bir duygunun, müzikle, sayısız şekilde anlatılma ihtimali var ama Burcu Tatlıses’in kelimeleri ve sesini hikayeye yansıtış biçimi, “Özledim Geldim” i kendine has ve başkasının olamaz bir şarkıya dönüştürüyor.

 

Herkese, yanıtı kendinde gizli bir soru soruyor Burcu Tatlıses,

“Her şeye rağmen, özlediyseniz, gider misiniz?..”

 

 

“Sen benim yaraları bilmez Ben senin söküğünü dikmez İki yabancı gibi…”   Burcu Tatlıses’in yeni teklisi “Özledim Geldim” Ada Müzik etiketiyle yayınlandı. Şarkının sözleri Burcu Tatlıses ve İlker Yurtcan'a, müziği Burcu Tatlıses’e, düzenlemesi bir çok film müziğinde imzası bulunan İlker Yurtcan’a ait. Mix – mastering çalışmasını Tamer Süerdem yaptı. Fotoğraf Gökçe Pehlivanoğlu'nun vizöründen. Burcu Tatlıses, bir önceki teklisi Günler Üzdükçe'de olduğu gibi, yine önceki çizgisinden farklı bir müzikal yaklaşımla dinleyenin karşısına çıkıyor. Her zaman aşığı kalacağı akustik altyapılara biraz mesafeli durarak, sonsuz sesler evreninden çaldıklarıyla başka bir aşka da göz kırpıyor. Bir duygunun, müzikle, sayısız şekilde anlatılma ihtimali var ama…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*