EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Burcu Yeşilbaş – Burçak Tarlası

Burcu Yeşilbaş – Burçak Tarlası

Anadolu’nun ve ortak kültürel özellikleri barındıran çevre coğrafyaların “kadın ağzı” halk şarkılarını ve türkülerini farklı seslerle bir araya getiren Kadının Türküsü albüm serisinin ikinci eseri “Burçak Tarlası” Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Kendine has tarzı ve yorumculuğuyla bildiğimiz Burcu Yeşilbaş seslendirdiği eser, “Burçak Tarlası” türküsünün sözleri köye gelin giden şehirli bir gelinin çektiği sıkıntıyı anlatıyor. Ancak türkünün ezgisi hareketli olduğu için gelinin çektiği sıkıntı, dinleyicilere daha eğlenceli bir şekilde aktarılıyor. Yozgat, Konya varyantları da olan türkü Tokat yöresine ait.

Anonim türkünün düzenlemesi Yiğit Büyükeroğlu ait.

 

 

Anadolu’nun ve ortak kültürel özellikleri barındıran çevre coğrafyaların “kadın ağzı” halk şarkılarını ve türkülerini farklı seslerle bir araya getiren Kadının Türküsü albüm serisinin ikinci eseri “Burçak Tarlası” Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında. Kendine has tarzı ve yorumculuğuyla bildiğimiz Burcu Yeşilbaş seslendirdiği eser, “Burçak Tarlası” türküsünün sözleri köye gelin giden şehirli bir gelinin çektiği sıkıntıyı anlatıyor. Ancak türkünün ezgisi hareketli olduğu için gelinin çektiği sıkıntı, dinleyicilere daha eğlenceli bir şekilde aktarılıyor. Yozgat, Konya varyantları da olan türkü Tokat yöresine ait. Anonim türkünün düzenlemesi Yiğit Büyükeroğlu ait.   https://www.youtube.com/watch?v=VJQCECaSxxg&ab_channel=GarajM%C3%BCzik   https://open.spotify.com/intl-tr/track/2bwYxvy3NYMoGak6Sfp9SL?si=ba3a17b099114c7a

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*