EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Çağrı Çetinsel & Sibel Sezal – Badire Duvarı

Çağrı Çetinsel & Sibel Sezal – Badire Duvarı

’Badire Duvarı’’ Çağrı Çetinsel’in, ‘’Öyküden Önce’’ albümünden sonra kendi adıyla çıkardığı onuncu teklisi.

Çağrı Çetinsel ‘’Badire Duvarı’’nı 2005 yılında yazmıştı ama hem şarkının içine sinmeyen taraflarından ötürü, hem de albüm çalışmasından ötürü şarkının hayata geçmesini erteledi. Şarkının konusunu, yaşadığı ya da atlattığı badirelerden sonra yaşam enerjisi düşmüş, ruhen hala o badirelere takılıp kalmış, karşısındaki kadını sevmesine rağmen gücü yetmeyen bir adam ile aynı şekilde adamı seven, onu o karanlıktan çekip almak isteyen, yaşam dolu ama adamın güçsüzlüğüne gücü yetmeyip ‘’Bu bekleyiş beni aşar.’’ diyerek kendi yaşamına dönen kadının diyaloğu şeklinde bir düet olarak düşünmüştü.

Bu düet için –hayranı- olduğu- Sibel Sezal’ı hayal etti ve ilk kez 2016 yılında Sibel Sezal’ın kapısını Facebook’tan çaldı. Ama zaman darlıklarından ötürü Sibel Sezal’la bir araya gelinemedi. Çağrı Çetinsel için ne bahtiyarlıktır ki, dünyanın küçüklüğü çerçevesinde Sibel Sezal’la beraber sahne almaya başladıktan ve zamansal şartlar da rahatladıktan sonra ‘’Badire Duvarı’’ gerçekleşebildi.

 

 

’Badire Duvarı’’ Çağrı Çetinsel’in, ‘’Öyküden Önce’’ albümünden sonra kendi adıyla çıkardığı onuncu teklisi. Çağrı Çetinsel ‘’Badire Duvarı’’nı 2005 yılında yazmıştı ama hem şarkının içine sinmeyen taraflarından ötürü, hem de albüm çalışmasından ötürü şarkının hayata geçmesini erteledi. Şarkının konusunu, yaşadığı ya da atlattığı badirelerden sonra yaşam enerjisi düşmüş, ruhen hala o badirelere takılıp kalmış, karşısındaki kadını sevmesine rağmen gücü yetmeyen bir adam ile aynı şekilde adamı seven, onu o karanlıktan çekip almak isteyen, yaşam dolu ama adamın güçsüzlüğüne gücü yetmeyip ‘’Bu bekleyiş beni aşar.’’ diyerek kendi yaşamına dönen kadının diyaloğu şeklinde bir düet olarak düşünmüştü. Bu düet için –hayranı- olduğu- Sibel Sezal’ı hayal etti ve ilk kez…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*