EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Çağrı Çığ Sığırcı & Ezgi Yavuz – Bir Tek Aşk Var

Çağrı Çığ Sığırcı & Ezgi Yavuz – Bir Tek Aşk Var

Bir ağabey-kardeş düeti!

2018 yılı Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması birincisi olan; “Pırıl pırıl bir hayat” ve “Mükemmel bir kahvaltı” adlı şarkılarıyla dikkat çeken Çağrı Çığ Sığırcı, “Bir tek aşk var” adlı yeni single’ını müzikseverlere sunuyor.

Sığırcı, bu kez kız kardeşi Ezgi Yavuz ile ortak bir çalışmada buluştu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunu olan Ezgi Yavuz, Adana’da yaşıyor ve müzik öğretmenliği yapıyor.

İki kardeş, romantik şarkılarında; yorgun ruhların sadece aşkla ve umutla yeniden doğacağından bahsediyor. Sözü ve müziği Çağrı Çığ Sığırcı’ya ait olan çalışmanın aranjörlüğünü ise Suat Uğur Kır yaptı. Kapak fotoğrafı, ikilinin babası Durmuş Sığırcı tarafından çekilirken, kapak tasarımında Hakan Düşova’nın imzası bulunuyor.

Künye:

Söz-müzik: Çağrı Çığ Sığırcı
Düzenleme: Suat Uğur Kır
Vokal: Çağrı Çığ Sığırcı, Ezgi Yavuz
Elektrik, akustik ve bas gitar, MIDI: Suat Uğur Kır
Keman: Ezgi Yavuz
Davul: Murat Bakrak
Stüdyo ve kayıt: Drum&Bass, DieForYou, Caner Yavuz
Mix-mastering: Aybars Gülümser, Suat Uğur Kır
Kapak fotoğrafı: Durmuş Sığırcı
Kapak tasarımı: Hakan Düşova

 

 

Bir ağabey-kardeş düeti! 2018 yılı Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması birincisi olan; “Pırıl pırıl bir hayat” ve “Mükemmel bir kahvaltı” adlı şarkılarıyla dikkat çeken Çağrı Çığ Sığırcı, “Bir tek aşk var” adlı yeni single’ını müzikseverlere sunuyor. Sığırcı, bu kez kız kardeşi Ezgi Yavuz ile ortak bir çalışmada buluştu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunu olan Ezgi Yavuz, Adana’da yaşıyor ve müzik öğretmenliği yapıyor. İki kardeş, romantik şarkılarında; yorgun ruhların sadece aşkla ve umutla yeniden doğacağından bahsediyor. Sözü ve müziği Çağrı Çığ Sığırcı’ya ait olan çalışmanın aranjörlüğünü ise Suat Uğur Kır yaptı. Kapak fotoğrafı, ikilinin babası Durmuş Sığırcı tarafından…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*