EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Çağrı Yıldırım – Yolun Sonunda

Çağrı Yıldırım – Yolun Sonunda

Ben Çağrı Yıldırım, 19 Ekim 1995’te sıradan bir Perşembe gününde dünyaya geldim. Düşüncelerimi ve duygularımı anlatmak için sezgisel olarak öğrendiğim müzik diliyle karşınızdayım. Küçükken evdeki tarakları mikrofon olarak kullanmadım veya üç yaşındayken piyanoyla oynarken babam: ‘’Bizim oğlan Mozart mı çalıyor?’’ demedi. Kısacası ne bu yüz yılın dehası ne de nadir bulunan bir cevherim. Sadece anlatmak istediklerimi melodik bir hale getirip sizlere sunuyorum.

Müzikle bir şeyleri anlatabileceğimi fark etmem ergenliğimin ilk yıllarına dayanır ki, ilk beste çalışmalarıma o zaman başladım ve halen kendi çapımda bir şeyler besteliyor, yazıyor, üretiyorum. Bu yıllara dek yüzü aşkın besteyle internetin soğuk ve kimsesiz bölgelerindeydim. 2019 ‘’Müptezelin Sitemi’’ Single , 2020 ‘’Kimsin’’ Ep Albüm, 2020 ‘’İki Nota’’ Single, 2020 ‘’Yolunda Sonunda’’ Albüm ile artık o kalabalık olan dijital platformlara yolculuğum başladı. Yani anlattıklarımın bir anlama kavuşması için sizlerin kapısına geldim.

Bağımsız olarak başladığım müzik serüvenime halen bağımsız ve hür bir şekilde devam ediyorum. Hayatımın son anına kadar da bu müzik dilini konuşmayı ve onun hakkında daha fazla bilgiye kavuşmayı arzu ediyorum. Herhangi bir şey üretmenin (bu ne olursa olsun) kutsallığına inanıyorum. Ölümden sonra geride bırakılan izleri önemsiyorum. Üretmemin nihai amaçlarından biri de öldükten sonra benden, dünyamdan kısacası yaşadığım zamandan bir şeyler bırakmak. Beni yeni keşfeden kişiler, kim olursa olsunlar benim varlığıma bir anlam katarlar ve belki ben de onlara.
Müziklerimde, sözlerimde kendini bulanlar, bulamayanlar, kaybolanlar, kavuşanlar… fazla edebi olmama gerek yok. Sesime ve müziğe kulaklar verenlere ve de duyulmama, anlaşılmama imkan sağlayan tüm herkese demek istediğim: Bana kattığınız anlamlar için hepinize teşekkür ederim.

Ve sonunda. Ben bir insan.

 

Biyografi

Çağrı Yıldırım 1995 doğumlu bağımsız müzisyen ve psikolojik danışman. Aksaray’da doğan Yıldırım dokuz yaşına dek bu şehirde yaşadı ve ilkokulunu burada bitirdi. Anne ve babasının boşanması ardından Ortaokul senelerini Erzincan ilinde tamamladı. Liseyi ise Suudi Arabistan’da Riyad Uluslararası Türk Okulunda tamamladı. Lisans Eğitimini Çukurova Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlayarak mezun oldu. 2011’den bu yana söz ve müzikleri kendine ait besteler üretiyor. Müziklerinde herhangi bir türe bağlı kalmadan alternatif tarzda çalışmalar gerçekleştiriyor. Yıldırımın yayınlanan ve daha yayınlanmamış bir çok bestesi bulunuyor. Müzik hayatına kendi imkanlarıyla kurduğu ev stüdyosunda devam ediyor.

 

 

 

Ben Çağrı Yıldırım, 19 Ekim 1995’te sıradan bir Perşembe gününde dünyaya geldim. Düşüncelerimi ve duygularımı anlatmak için sezgisel olarak öğrendiğim müzik diliyle karşınızdayım. Küçükken evdeki tarakları mikrofon olarak kullanmadım veya üç yaşındayken piyanoyla oynarken babam: ‘’Bizim oğlan Mozart mı çalıyor?’’ demedi. Kısacası ne bu yüz yılın dehası ne de nadir bulunan bir cevherim. Sadece anlatmak istediklerimi melodik bir hale getirip sizlere sunuyorum. Müzikle bir şeyleri anlatabileceğimi fark etmem ergenliğimin ilk yıllarına dayanır ki, ilk beste çalışmalarıma o zaman başladım ve halen kendi çapımda bir şeyler besteliyor, yazıyor, üretiyorum. Bu yıllara dek yüzü aşkın besteyle internetin soğuk ve kimsesiz bölgelerindeydim. 2019 ‘’Müptezelin Sitemi’’ Single ,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*