EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Can Bora Tanzer – Reminiscence

Can Bora Tanzer – Reminiscence

Can Bora Tanzer’ın yeni Down-Tempo elektronik teklisi “Reminiscence”, tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Klasik müzik unsurlarını etnik ve çağdaş elektronik seslerle harmanlayan, karanlık ve duygusal bir tınıya sahip olan “Reminiscence”, Tanzer’in home stüdyosunda kaydedildi.

Genç yaşta piyano çalarak müzik kariyerine başlayan Can Bora Tanzer, film ve video oyunları için müzikler bestelemeye devam ediyor. Tanzer, önceki yayınları “Cherish”, “As The Tidal Wave Hits” ve “Pretend”in ardından “Reminiscence” ile kendine özgün karanlık
sinematik sesini zenginleştirmeye devam ediyor.

“Reminiscence”ın merkezinde anıların felsefesi yatmaktadır. Bizim kim olduğumuz şekillendirir, bize ilham verir ve bizi başka bir zaman ve yere taşıyabilir ya da bulunduğumuz ortamdan alıkoyabilir.

Can Bora Tanzer, synth ritimleri ve etnik enstrümanların birleşimini kullanarak, belleğin özünü yakalayan ve dinleyicileri yansıma ve içselleştirme yolculuğuna çıkaran bir soundscape oluşturmayı hedeflemiştir.

Tekli, Evren Arkman tarafından masterlandı ve kapak tasarımı Zeynep Özgüder tarafından hazırlandı.

 

 

Can Bora Tanzer'ın yeni Down-Tempo elektronik teklisi "Reminiscence", tüm dijital platformlarda yayınlandı. Klasik müzik unsurlarını etnik ve çağdaş elektronik seslerle harmanlayan, karanlık ve duygusal bir tınıya sahip olan “Reminiscence”, Tanzer’in home stüdyosunda kaydedildi. Genç yaşta piyano çalarak müzik kariyerine başlayan Can Bora Tanzer, film ve video oyunları için müzikler bestelemeye devam ediyor. Tanzer, önceki yayınları "Cherish", "As The Tidal Wave Hits" ve "Pretend"in ardından "Reminiscence" ile kendine özgün karanlık sinematik sesini zenginleştirmeye devam ediyor. "Reminiscence"ın merkezinde anıların felsefesi yatmaktadır. Bizim kim olduğumuz şekillendirir, bize ilham verir ve bizi başka bir zaman ve yere taşıyabilir ya da bulunduğumuz ortamdan alıkoyabilir. Can…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*