EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Can Güngör – Sular Dar / Sony Müzik

Can Güngör – Sular Dar / Sony Müzik

Can Güngör ilk albümü Silik Düşler ve sonrasında gelen Yalnız Ölmek, Teselli, Dışarda Kış gibi teklilerin ardından; uzun zamandır beklenen albümü ‘Sular Dar’ı dinleyenlerle buluşturdu.

Albümün habercisi “Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor” ve “Aslanın Ağzı”nı yayınlayan Güngör, şimdi de merakla beklenen yeni albümünü sunuyor. Tam 15 şarkıdan oluşan albümde yine ilk albümde olduğu gibi prodüktör/aranjör koltuğunda kendisi oturuyor.

Birçok farklı müzikal uca; şarkı yazımı, form, aranjman ve orkestrasyon olarak ulaşma çabasını barındıran albüm ön çalışmaları, düzenleme ve kayıt süreciyle birlikte 3 yıllık bir süreci kapsıyor.

Enstrümanların büyük bir çoğunluğunu kendisi icra eden Can Güngör’ün Sular Dar albümünde, yaylı ve nefesli orkestra kullanımları, geri vokaller, çocuk korosu, arp, mellotron ve bas klarnet gibi enstrümanlar albümün ses yelpazesine katkıda bulunuyor.

Güneşsiz/Sular Dar şarkısı dışındaki tüm şarkılarda söz, beste, düzenlemede Can Güngör imzası dikkat çekiyor.

 

 

 

 

Can Güngör ilk albümü Silik Düşler ve sonrasında gelen Yalnız Ölmek, Teselli, Dışarda Kış gibi teklilerin ardından; uzun zamandır beklenen albümü 'Sular Dar'ı dinleyenlerle buluşturdu. Albümün habercisi "Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor" ve "Aslanın Ağzı"nı yayınlayan Güngör, şimdi de merakla beklenen yeni albümünü sunuyor. Tam 15 şarkıdan oluşan albümde yine ilk albümde olduğu gibi prodüktör/aranjör koltuğunda kendisi oturuyor. Birçok farklı müzikal uca; şarkı yazımı, form, aranjman ve orkestrasyon olarak ulaşma çabasını barındıran albüm ön çalışmaları, düzenleme ve kayıt süreciyle birlikte 3 yıllık bir süreci kapsıyor. Enstrümanların büyük bir çoğunluğunu kendisi icra eden Can Güngör'ün Sular Dar albümünde, yaylı ve nefesli orkestra…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*