Anasayfa / SINGLE / EP / Cansu Özcömert – Hikayelerde Kaldım

Cansu Özcömert – Hikayelerde Kaldım

1987 yılında İstanbul’da bu zamana kadar en yoğun kar mevsiminin yaşandığı anda dünyaya gözlerini Kadıköy’ün Moda’sında açtı. Şehrin kalabalık ve renkli karakteri içinde ve aynı zamanda Heybeliada doğasının içinde sessiz, dingin bir hayat yaşıyor.

İlk gitarla buluşmasını sağlayan anne ve babası sayesinde aile yakınının temel bilgileri öğretmesi ile gitar çalma serüveni başlar. Babasının plak koleksiyonu sayesinde de rock, blues, jazz, ballad müzik tarzlarının güzelliği ile tanışır. Lise yıllarında underground topluluklarda gitarıyla eşlik etmeye ve grup müziğini öğrenerek gerek sahne, gerek stüdyo kayıtlarında bulunup müziğin içinde yaşamaya devam eder.

2015-2017 tarihleri arasında kendi şarkılarının ilk demo kayıtlarını yapmaya başlar ve o tarihlerden beri hayatın getirdiği dalgalarla mücadele içinde geçerken 2020 yazında ilk teklisi “Hayat Güzel Aslında” şarkısını dijital platformlarda paylaşmaya başladı. Peşinden bir ay sonra ikinci teklisi “Hikâyelerde Kaldım” huzurlarımıza sundu. Şarkılarının tüm enstrümanları, aranjmanı, beste ve sözleri kendisine aittir.

Besteci, anlatıcı, gitarist ve tasarımcı. Müzik ve doğa tutkusu ile yaşlanıyor.

 

 

1987 yılında İstanbul’da bu zamana kadar en yoğun kar mevsiminin yaşandığı anda dünyaya gözlerini Kadıköy’ün Moda’sında açtı. Şehrin kalabalık ve renkli karakteri içinde ve aynı zamanda Heybeliada doğasının içinde sessiz, dingin bir hayat yaşıyor. İlk gitarla buluşmasını sağlayan anne ve babası sayesinde aile yakınının temel bilgileri öğretmesi ile gitar çalma serüveni başlar. Babasının plak koleksiyonu sayesinde de rock, blues, jazz, ballad müzik tarzlarının güzelliği ile tanışır. Lise yıllarında underground topluluklarda gitarıyla eşlik etmeye ve grup müziğini öğrenerek gerek sahne, gerek stüdyo kayıtlarında bulunup müziğin içinde yaşamaya devam eder. 2015-2017 tarihleri arasında kendi şarkılarının ilk demo kayıtlarını yapmaya başlar ve o…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*