EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Çelik – İz Düşümü / Arpej Yapım

Çelik – İz Düşümü / Arpej Yapım

Pop müziğin başarılı ismi Çelik, “İz Düşümü” isimli yeni albümünü Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu. Albümündeki 7 şarkının müziğine, 5’inin de sözlerine imza atan Çelik’in yeni albümü “İz Düşümü”nde yer alan şarkılar şöyle: “Davacıyım”, “Bana Fark Etmez”, “Parıltılı Virane”, “Yalandan”, “Ersin”, “Sensin Bize Bizden Yakın”, “Sensin Bize Bizden Yakın (Akustik)”

Albümde, sözleri Yunus Emre’ye ait olan “Sensin Bize Bizden Yakın” şarkısı da iki farklı versiyonda Çelik’in yorumuyla yer alıyor. “İz Düşümü” albümündeki 5 şarkının aranjesini de sanatçı kendi üstlenirken, “Davacıyım” şarkısının aranjesi İskender Paydaş, “Fark Etmez”in aranjesi Özgür Karakaya’ya ait.

 

Editörün Notu:

Çelik; müzikte eski bir dostumuz. Yolumuz kesişmemiş olsa da aynı liseden mezunuz, çok ayrı bir sempatim de var çok eskiden beri. İzel ve Ercan ile  yıllar sonra geçen sene bir dizi konserler vermişti ve unutulmayan şarkıları günümüz müzisyenleri tarafından yeniden yorumlanmıştı. Yine o şarkılar geçen sene yeni bir düzenleme ile “Hediye” olarak karşımıza çıkmıştı. “Yeni bir şeyler yok mu artık” sorusunun yanıtı yedi şarkılık bir yeni albümle oldu ve bir çırpıda bir heyecanla dinledim albümünü. Bir çalışmada (iki versiyon ile) söz hariç tüm tümü kendi imzası. O tek şarkı ise ki benim için albümün en iyi çalışması (Sensin Bize Benden Yakın) ise  Yunus Emre’nin dizeleri. Dinleyici üzerinde 90’lı yıllarda yayınladığı albümlerinin yerini tutar mı bu albüm zaman gösterecek ama adıma heyecan verici mi evet.

Kadri Karahan

 

 

 

Pop müziğin başarılı ismi Çelik, “İz Düşümü” isimli yeni albümünü Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu. Albümündeki 7 şarkının müziğine, 5’inin de sözlerine imza atan Çelik’in yeni albümü “İz Düşümü”nde yer alan şarkılar şöyle: “Davacıyım”, “Bana Fark Etmez”, “Parıltılı Virane”, “Yalandan”, “Ersin”, “Sensin Bize Bizden Yakın”, “Sensin Bize Bizden Yakın (Akustik)” Albümde, sözleri Yunus Emre’ye ait olan “Sensin Bize Bizden Yakın” şarkısı da iki farklı versiyonda Çelik’in yorumuyla yer alıyor. “İz Düşümü” albümündeki 5 şarkının aranjesini de sanatçı kendi üstlenirken, “Davacıyım” şarkısının aranjesi İskender Paydaş, “Fark Etmez”in aranjesi Özgür Karakaya’ya ait.   Editörün Notu: Çelik; müzikte eski bir dostumuz. Yolumuz kesişmemiş…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*