Anasayfa / NOTLAR / CEMİL ŞOV Filminin Soundtrack Albümü Yayınlandı

CEMİL ŞOV Filminin Soundtrack Albümü Yayınlandı

Dünya prömiyerini Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yapacak olan “Cemil Şov” sinema filminin soundtrack albümü, filmin Türkiye gösteriminden önce yayınlanıyor. Albüm Taner Yücel imzasını taşıyor.

21.Ocak.2020- Dünya prömiyerini Şubat ayında Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirecek olan Cemil Şov (The Cemil Show) sinema filminin besteci Taner Yücel imzalı soundtrack albümü tüm dijital mecralarda yayınlandı. Barış Sarhan’ın yazıp yönettiği Cemil Şov’un başrollerinde Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

 

Zaman makinasına binmiş bir soundtrack albüm: Cemil Şov

 

Filmde, eski bir Yeşilçam aktörüyle yolları karanlık bir biçimde kesişen bir güvenlik memurunun hikayesi anlatılıyor. Besteci Taner Yücel de filmin soundtrack albümündeki ilham kaynağının Yeşilçam aksiyon sahnelerinde kullanılan müzikler olduğunu ifade ediyor. Taner Yücel yapım sürecinde ayrıca, John Carpenter, Lalo Schifrin, Philip Glass, Alessandro Alessandroni, Bruno Nicolai, François De Roubaix, John Barry gibi isimlerden etkilendiğini belirtiyor.

Altı ay süren bir çalışmanın ürünü olan albümdeki müzikal yoğunluk dikkat çekiyor. Yücel, gerçekçi bir retro atmosfer yaratan müzikal alt yapıdaki bu genişliği, hiç bir orkestra ya da bir stüdyo desteği olmadan ürettiğini açıklıyor ve projedeki en büyük zorluğun bu olduğunun altını çiziyor.

Fimin yönetmeni Barış Sarhan, Taner Yücel’in filmin atmosferini gerçekçi kılmakta çok önemli bir iş çıkarttığını ve Yücel’in hiç bir kolay yola sapmadan büyük bir iddiayla müzikleri yaptığını belirtiyor. Filmin Türkiye gösteriminden önce soundtrack albümünü dinlemek de filmle ilgili beklentileri yükseltiyor.

Albümde trompetlerde Can Ömer Uygan, masteringte Görkem Karabudak yer alıyor. Albüm herhangi bir plak şirketi olmadan, bağımsız bir şekilde yayınlanıyor. Tüm dijital mecralarda albümü dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Taner Yücel Hakkında

Taner Yücel, 2006 yılında görsel sanatlar eğitimini bırakıp profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. Bestecisi
ve eski üyesi olduğu Synth-Pop grubu Jakuzi ile iki albüm yayınlamıştır. Reklam, dizi ve film müziklerinin yanı sıra
birçok artist ve grubun albümlerinde aranjörlük ve prodüktörlük yapmakta, punk, rock ve psychedelic başta olmak
üzere çeşitli tarzlarda müzik çalışmalarına bağımsız olarak devam etmektedir.

 

Cemil Şov (2021)-Hakkında

Ünlü olmanın karanlık cazibesine odaklanan Cemil Şov filminde, oyuncu olmak isteyen bir AVM güvenlik
memurunun trajikomik hikayesi anlatılıyor. Filmin yönetmenliğini aynı zamanda filmin senaristi de olan Barış
Sarhan yaptı. Başrollerinde başrollerinde Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın gibi
ünlü oyuncuların yer aldığı filmin görüntü yönetmenliğini ise sinema dünyasının bol ödüllü ismi olan Soykut Turan yaptı. Yeşilçam olarak bilinen Klasik Dönem Türk Sineması’na hiç denenmemiş tarzda göndermeler yapan Cemil Şov sinema filminin senaryosu, Kültür Bakanlığı, İKSV Köprüde Buluşmalar, Saraybosna Film Festivali, !f, Sundance Senaryo Lab, First Cut Lab ve Antalya Film Forum gibi seçkin uluslararası film geliştirme platformları tarafından desteklendi. Filmin uluslararası satış temsilciliğini Fransız şirket AlphaViolet üstlendi ve Türkiye sinema dağıtımını da BirFilm yapacak. Cemil Şov filmiyle ilgili gelişmeleri sosyal medya adresinden takip edebilirsiniz.

 

Dünya prömiyerini Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yapacak olan “Cemil Şov” sinema filminin soundtrack albümü, filmin Türkiye gösteriminden önce yayınlanıyor. Albüm Taner Yücel imzasını taşıyor. 21.Ocak.2020- Dünya prömiyerini Şubat ayında Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirecek olan Cemil Şov (The Cemil Show) sinema filminin besteci Taner Yücel imzalı soundtrack albümü tüm dijital mecralarda yayınlandı. Barış Sarhan'ın yazıp yönettiği Cemil Şov’un başrollerinde Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın gibi ünlü oyuncular yer alıyor.   Zaman makinasına binmiş bir soundtrack albüm: Cemil Şov   Filmde, eski bir Yeşilçam aktörüyle yolları karanlık bir biçimde kesişen bir güvenlik memurunun hikayesi anlatılıyor. Besteci Taner Yücel…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*