EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Cevher Sarıgül – Gülleri Derdi Fenalar

Cevher Sarıgül – Gülleri Derdi Fenalar

Cevher Sarıgül, Adana’da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1 Mart 2021 tarihinde “Gülleri Derdi Fenalar” adlı ilk müzik teklisini çıkardı. Şarkı yazma sürecinin ortam koşullarını ve Gülleri Derdi Fenalar’ın ortaya çıkış sürecini kısaca şöyle anlatıyor:

“Lisans eğitimimin son dönemlerinde yavaş yavaş bir şeyler karalamaya başlamıştım. Sonra bir aksilik oldu. Kalktım, İzmit’e gittim. Yazdığım bütün şarkı sözlerini Kuruçeşme-Üsküdar otobüs yolculuklarımda, melodileri evimizin mutfağında pişirmeye çalıştım.

Her şey aslında Burakla (ev arkadaşım) Beşiktaş’taki evimizde oturup Ahmet Ali Arslan’a mail göndermemiz ile başladı. Evimize misafir geldi, dostluğumuz pekişti. Ağabey, kardeş, dost olduk. Her şarkı sözünde, melodilerde imdadıma yetişiverdi, yol gösterdi. Gülleri Derdi Fenalar’ın kayıt sürecinde de sabırla beni dinledi. ona ne kadar teşekkür etsem hep biraz eksik kalır. Yine, bu süreçte pandemi nedeniyle az iletişim kurmama rağmen varlığını ve fikirlerini yanımda hissettiğim Haşmet Asilkan’a çok teşekkür ederim.

Şarkı, betonarme hayatların arasına sıkışmışlığı, çocukluk ağrılarımı, herkes gibi yaşadığım onca koşuşturmayı, başımı yastıklara koyunca güvendiğim sevdalarımı hatırlattı bana. Umarım dinleyenler için de bir şeyler ifade eder.”

 

 

 

Cevher Sarıgül, Adana'da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1 Mart 2021 tarihinde "Gülleri Derdi Fenalar" adlı ilk müzik teklisini çıkardı. Şarkı yazma sürecinin ortam koşullarını ve Gülleri Derdi Fenalar'ın ortaya çıkış sürecini kısaca şöyle anlatıyor: "Lisans eğitimimin son dönemlerinde yavaş yavaş bir şeyler karalamaya başlamıştım. Sonra bir aksilik oldu. Kalktım, İzmit'e gittim. Yazdığım bütün şarkı sözlerini Kuruçeşme-Üsküdar otobüs yolculuklarımda, melodileri evimizin mutfağında pişirmeye çalıştım. Her şey aslında Burakla (ev arkadaşım) Beşiktaş'taki evimizde oturup Ahmet Ali Arslan'a mail göndermemiz ile başladı. Evimize misafir geldi, dostluğumuz pekişti. Ağabey, kardeş, dost olduk. Her şarkı sözünde, melodilerde imdadıma…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*