EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Hayal Kahvesi’nden bir “İstanbul Kızı” geçti!

Hayal Kahvesi’nden bir “İstanbul Kızı” geçti!

Çiğdem Erken ikinci albümü “İstanbul Kızı”nın ilk konserini geçtiğimiz Çarşamba günü Hayal Kahvesi’nde gerçekleştirdi.

Müzik otoriteleri tarafından 2013’ün en iyi albümlerinden biri kabul edilen “İstanbul Kızı”nın dinleyici ile bu ilk buluşmasında kendisini Birsen Tezer, Şenay Lambaoğlu, Zafer Cımbıl, Merve Çaloğlu, Mustafa Uğurlu, Akasya Aslıtürkmen, Ahmet Saraçoğlu yalnız bırakmayan sanatçı dostları arasındaydı.

Albümde konuk olarak yer alan Umay Umay (ki sesi sahneye yansıdı, o bile ayrı bir heyecan kattı) ve Ceylan Ertem’i de gönül orada görmek isterdi ama ötesinde Bilal Karaman, Nurkan Renda, Şenova Ülker, Cudi Genç, Uğur Gülbaharlı, Didem Erken, Alpdoğan Türeci yani albümün diğer ekibi tam kadro olarak sahnede kendisine eşlik eden isimlerdi.

Bir hayli heyecanlı ama bir o kadar da mutlu bir şekilde sahnede şarkılarını söyleyen Erken sahneye “Gece” isimli şarkısı ile çıktı ve hiç ara vermeden, hız kesmeden konserini albüme adını veren “İstanbul Kızı” ile tamamladı. Konserin hemen ardından mikrofonu bir başka dostu olan Özge Fışkın’a bıraktı.

Erken’in adı ile karşılaşmaya önümüzdeki günlerde Yücel Erten’in yönettiği “7000 Yıllık Uçan Halıya Ters Binen Hıncar” isimli tiyatro oyununda müzik direktörü olarak göreceğiz. Ayrıca “Taksim Meydanı” isimli müzikalin müziklerinde de imzası olacak. Geçtiğimiz senelerde çok başarılı konsept konserler de verdi Erken, umuyorum yıl içinde başka sürprizler de yapacak dinleyicilerine.

Çiğdem Erken ikinci albümü "İstanbul Kızı"nın ilk konserini geçtiğimiz Çarşamba günü Hayal Kahvesi’nde gerçekleştirdi. Müzik otoriteleri tarafından 2013’ün en iyi albümlerinden biri kabul edilen "İstanbul Kızı"nın dinleyici ile bu ilk buluşmasında kendisini Birsen Tezer, Şenay Lambaoğlu, Zafer Cımbıl, Merve Çaloğlu, Mustafa Uğurlu, Akasya Aslıtürkmen, Ahmet Saraçoğlu yalnız bırakmayan sanatçı dostları arasındaydı. Albümde konuk olarak yer alan Umay Umay (ki sesi sahneye yansıdı, o bile ayrı bir heyecan kattı) ve Ceylan Ertem’i de gönül orada görmek isterdi ama ötesinde Bilal Karaman, Nurkan Renda, Şenova Ülker, Cudi Genç, Uğur Gülbaharlı, Didem Erken, Alpdoğan Türeci yani albümün diğer ekibi tam kadro olarak sahnede…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.95 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*