EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Cihan Mürtezaoğlu – Deli Zaman / Dokuz Sekiz Müzik

Cihan Mürtezaoğlu – Deli Zaman / Dokuz Sekiz Müzik

Cihan Mürtezaoğlu, Türkiye’nin yeni dönem söz yazarı, besteci ve aranjörlerindendir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu. Ardından Ceylan Ertem, Yasemin Mori, Pinhani, Kardeş Türküler, Mabel Matiz  gibi alternatif sahnenin önemli isimleriyle aranjör, gitarist ve besteci olarak çalıştı. 2016’da ilk albümü “Bitsin Bu Delilik”i  yayınladı. Albüm büyük beğeni topladı. Şarkıları çeşitli popüler TV dizilerinde çalındı. 2017’de” Hatırla Mektupları” adlı single çalışmasını yayınladı.

Cihan Mürtezoğlu, kendi söz ve müziklerinin yer aldığı 11 şarkıdan oluşan, “Deli Zaman” adlı ikinci stüdyo albümünü hazırlıklarını tamamladı. Ayrıca albümde, Ferdi Tayfur’un sevilen şarkısı “Bana Sor”u yeniden seslendirdi. Albüm, Cihan Mürtezaoğlu’nun naif ve nağmeli vokalinin yanı sıra, güçlü sözleriyle de öne çıkıyor.

Sanatçı albümününü şöyle anlatıyor; “Deli Zaman, en küçükten büyüğe uzanan çeşitli varyasyonlarla, gündelik yaşamlarımıza işlemiş ikili veya toplumsal ilişkileri masaya yatıran ve bunların nasıl “yapısöküm”e  uğratılabileceklerine dair sorular soran bir albüm. Albüm, içinde yer yer ilişkilere dair umut ihtiva eden; bazı bölümlerde de varoluşsal hüzün dehlizlerine dalınabilecek şarkılar barındırıyor.”

 

01 – Esir
02 – Deli Zaman
03 – Silahlara Veda
04 – Bana Sor
05 – Yadigar
06 – Yollar
07 – Saf Kuşlar
08 – Dilek Şarkısı
09 – Teselli
10 – Kardelen
11 – Tam Ortasında

 

 

Cihan Mürtezaoğlu, Türkiye'nin yeni dönem söz yazarı, besteci ve aranjörlerindendir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nden 2006 yılında mezun oldu. Ardından Ceylan Ertem, Yasemin Mori, Pinhani, Kardeş Türküler, Mabel Matiz  gibi alternatif sahnenin önemli isimleriyle aranjör, gitarist ve besteci olarak çalıştı. 2016'da ilk albümü "Bitsin Bu Delilik"i  yayınladı. Albüm büyük beğeni topladı. Şarkıları çeşitli popüler TV dizilerinde çalındı. 2017'de" Hatırla Mektupları" adlı single çalışmasını yayınladı. Cihan Mürtezoğlu, kendi söz ve müziklerinin yer aldığı 11 şarkıdan oluşan, "Deli Zaman" adlı ikinci stüdyo albümünü hazırlıklarını tamamladı. Ayrıca albümde, Ferdi Tayfur'un sevilen şarkısı "Bana Sor"u yeniden seslendirdi. Albüm, Cihan Mürtezaoğlu'nun naif ve nağmeli vokalinin…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*