EDİTÖRDEN
Anasayfa / [PARANTEZ] / Damocles

Damocles

“Damocles” 2022 yılında kurulmuş Türk metal/metalcore/groove grubudur. Metalin oldschool tavrıyla modern metal müzik tarzını kendimize göre yorumlamaya çalışıyoruz. Kendimizi genel olarak etiketlemek istemesek de belirgin özelliklerimiz olarak bunlar söylenebilir.

Grup kadrosu

Yağız Sümer – Gitar/Vokal
Tayfun Çolak – Lead Gitar
Kaan Emre Durmuş – Bas Gitar
Ahmet Muharrem Sevrin – Davul

İlk teklimiz “Asrın Sonu” 27.03.2022 tarihinde yayınlanmıştır. Albümdeki tek Türkçe parça olarak diğerlerinden ayrılmaktadır. Birer hafta arayla “Breaking The Shackles” 03.04.2022, “Throne of The Khan” 10.03.2022 tarihlerinde aynı şekilde tekli olarak yayınlanmıştır.

Bütün şarkılar bizim tarafımızdan ev ortamında kayıt edilip mix & master yapılmaktadır. Kayıtları ağırlık olarak Yağız Sümer, mix&master ve prodüksiyon kısmını ise Ahmet Muharrem Sevrin üstlenmiştir. Albümümüzü kesin bir tarih verememekle beraber nisan sonu çıkarmayı planlıyoruz. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarla ve sosyal medya hareketleriyle adı hiç duyulmamış bir grup için hatırı sayılır bir başarı yakaladığımıza inanıyoruz.

 

 

 

İnstagram

Youtube

“Damocles” 2022 yılında kurulmuş Türk metal/metalcore/groove grubudur. Metalin oldschool tavrıyla modern metal müzik tarzını kendimize göre yorumlamaya çalışıyoruz. Kendimizi genel olarak etiketlemek istemesek de belirgin özelliklerimiz olarak bunlar söylenebilir. Grup kadrosu Yağız Sümer - Gitar/Vokal Tayfun Çolak - Lead Gitar Kaan Emre Durmuş - Bas Gitar Ahmet Muharrem Sevrin - Davul İlk teklimiz “Asrın Sonu” 27.03.2022 tarihinde yayınlanmıştır. Albümdeki tek Türkçe parça olarak diğerlerinden ayrılmaktadır. Birer hafta arayla “Breaking The Shackles” 03.04.2022, “Throne of The Khan” 10.03.2022 tarihlerinde aynı şekilde tekli olarak yayınlanmıştır. Bütün şarkılar bizim tarafımızdan ev ortamında kayıt edilip mix & master yapılmaktadır. Kayıtları ağırlık olarak Yağız Sümer, mix&master ve prodüksiyon kısmını ise…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*