EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Değer Deniz – Masalın

Değer Deniz – Masalın

Orhan Deniz’den Değer Deniz anısına yeni bir parça: Masalın

2015 yılında aramızdan koparılan Değer Deniz’i 6.ölüm yıldönümünde yine müzikle anıyoruz. Kardeşi Orhan Deniz’in ablasının bestesini aranje ettiği ‘’Masalın’’ teklisi 5 Mayıs’ta Lin Records etiketi ile tüm dijital platformlarda.

2015 yılında aramızdan koparılan müzisyen Değer Deniz ölüm yıldönümünde her sene anılmaya devam ediliyor. Kendisi de müzisyen olan kardeşi Orhan Deniz ve Değer in yakın arkadaşları her sene ölüm yıldönümü ve doğum gününde Değer in bestelerini düzenleyerek yeni bir paylaşımda bulunuyor.

Orhan Deniz Masalın parçasının çıkış sürecini şu sözlerle anlatıyor:

‘’Değer’in aramızdan, elimizden alınmasının hemen akabinde onun elimizde kalan kayıtlarından yeni bir şeyler üreterek, güzel ruhunu ve bize bıraktıklarını anarak onu yaşatmaya devam etmek aslında amacım. Sözlerini de kendimce düzenleyerek bize anlatmak istediklerinin tercümanı olmak istedim. Sanki hala bize sesleniyor ve ben buna gerçekten inanıyorum. 5 Mayıs’la gelen bahar coşkusuna senin seslerin karışsın Değer. Her zaman kalbimizdesin.”

 

“Masalın”

Aranjmanını Orhan Deniz’in yaptığı parçada, vokallerde Değer Deniz, bas gitar, bas klarnet ve klarnette Orhan Deniz, davulda Onur Başkurt, perküsyonlarda ise Abbas Karacan var. Parçanın mix’ini Berk Kula, mastering’ini Ahmet Kalabay yaptı. Kapak tasarımı Deniz Erk, lyric video Selen Hünerli’ye ait.

 

Söz: Değer Deniz

Müzik: Değer & Orhan Deniz

Aranjman: Orhan Deniz

Değer Deniz – vokal

Orhan Deniz – basgitar, bas klarnet, klarnet, synth, keyboards

Onur Başkurt – davul

Abbas Karacan- perküsyon

Mix-Mastering: KuKa (Berk Kula-Ahmet Kalabay)

Kapak Tasarımı: Deniz Erk

Lyric Video: Selen Hünerli

 

Değer Deniz Hakkında

Değer Deniz besteci, şarkıcı, müzisyen.

Metro grubunda gitar çaldı, geri vokal ve düzenlemelerini yaptı. Aynı zamanda Bez Bebek dizisinin jeneriğini yaptı ve seslendirdi. Metro’nun “Avucumda Gökyüzü” albümü 2002 yılının Ocak ayında Universal Music etiketiyle çıktı. Daha sonra kendi bestelerine yoğunlaşarak 11 şarkıdan oluşan ve EMI etiketiyle yayınlanan ilk solo albümü ‘’Bekle’’ yi çıkardı. Albümde duygulara, duygusuzluğa, özgürlüğe, aşka, hayata ve olan bitene kendi sesiyle göndermeler yaparken bizlere de hayata dair cevaplanmayı bekleyen yeni sorular soruyor.

5 Mayıs 2015’te aramızdan koparılışının ardından geriye onlarca şarkı sözü ve beste bıraktı. Kardeşi Orhan Deniz bu besteleri ve sözleri paylaşmaya devam ediyor.

 

 

Orhan Deniz’den Değer Deniz anısına yeni bir parça: Masalın 2015 yılında aramızdan koparılan Değer Deniz’i 6.ölüm yıldönümünde yine müzikle anıyoruz. Kardeşi Orhan Deniz’in ablasının bestesini aranje ettiği ‘’Masalın’’ teklisi 5 Mayıs’ta Lin Records etiketi ile tüm dijital platformlarda. 2015 yılında aramızdan koparılan müzisyen Değer Deniz ölüm yıldönümünde her sene anılmaya devam ediliyor. Kendisi de müzisyen olan kardeşi Orhan Deniz ve Değer in yakın arkadaşları her sene ölüm yıldönümü ve doğum gününde Değer in bestelerini düzenleyerek yeni bir paylaşımda bulunuyor. Orhan Deniz Masalın parçasının çıkış sürecini şu sözlerle anlatıyor: ‘’Değer’in aramızdan, elimizden alınmasının hemen akabinde onun elimizde kalan kayıtlarından yeni bir…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*