EDİTÖRDEN

Deja Brew

Rap, R&B, trap ve fusion tınıların izinden giden bir oluşum Deja Brew ilk albümü ile müzik dünyasına merhaba diyor.

Beş seneden beri stüdyolarda çalışmalar yapan, son iki senedir farklı müziksel tarzlarda denemeler yapan Ege Çalışkan, prodüksiyonu kendisinin üstlendiği bir ilk albüm ile başarılı bir kadroyu bir araya getirdi : Deja Brew…

Üç ayda tamamlanan albüm, şu an için ilk kısmıyla yayınlandı ve ikinci kısım ise ilerleyen zamanlarda dinleyicilerle buluşmayı bekliyor. Çalışkan’ın Ali Murat Şeyhoğlu ile kurduğu label’ı Somnium Records etiketiyle yayınlanan Deja Brew’de 8 eser yer alıyor.

Tamamen ev ortamında kaydedilen albümün beste-düzenleme ve kayıt işlemleri (davul hariç) Çalışkan’a aitken, her vokal kendi sözlerini yazdı. Ayrıca albümün fotoğrafları Bilal Aksoy ve Ali Murat Şeyhoğlu’na, kapak tasarımı ise Yiğit Alp’e ait.

Okan Yılmaz’ın perküsyonuyla yer aldığı enstrümantal “Su Ruhu” ile başlayan albüm, Yiğit Güven, Ahsen İl ve Berkay Yıldız’dan “Yalan”, Genta Zeqiri ve Ahsen İl’den “Egga”, Yiğit Güven’den “Unutmadın Mı?”, Berkay Yıldız’dan “Karar Yok”, Hüseyin Çetin ve Yiğit Güven’den “Sor Bir Defa”, İlayda Çepni’den “Gecenin Etkisi” ile devam ederken albüm, gitarda Gökhan Ulusoy, Emirhan Özer ve Erto (Ertuğrul Yılmaz)’ın yer aldığı (Ege Cömert’in saksafonda, Jeff Savaryego’nun davulda ve Atakan Kotiloğlu’nun basta eşlik ettiği) enstrümantal “Mahalle Maçı” ile sonlanıyor.

Çalışkan, “Deja Brew” albümünü “Yazlığın balkonunda başladığım ev yapımı bu albümün her şarkısını sevdiğim insanlarla paylaşarak birlikte bitirdik. Her şarkı için benimle emek harcayan, birlikte hissettiklerimizi müziğe dönüştürebildiğim tüm dostlarıma çok teşekkür ederim.” sözleriyle özetliyor.

“Deja Brew” albümünü başta Spotify olmak üzere tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.

 

Rap, R&B, trap ve fusion tınıların izinden giden bir oluşum Deja Brew ilk albümü ile müzik dünyasına merhaba diyor. Beş seneden beri stüdyolarda çalışmalar yapan, son iki senedir farklı müziksel tarzlarda denemeler yapan Ege Çalışkan, prodüksiyonu kendisinin üstlendiği bir ilk albüm ile başarılı bir kadroyu bir araya getirdi : Deja Brew… Üç ayda tamamlanan albüm, şu an için ilk kısmıyla yayınlandı ve ikinci kısım ise ilerleyen zamanlarda dinleyicilerle buluşmayı bekliyor. Çalışkan’ın Ali Murat Şeyhoğlu ile kurduğu label’ı Somnium Records etiketiyle yayınlanan Deja Brew’de 8 eser yer alıyor. Tamamen ev ortamında kaydedilen albümün beste-düzenleme ve kayıt işlemleri (davul hariç) Çalışkan’a aitken,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*