EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Demet Sağıroğlu – Sen Şimdi Aşk Diyeceksin

Demet Sağıroğlu – Sen Şimdi Aşk Diyeceksin

Duygu yüklü sesi ile Türk Pop Müziği’nin en eşsiz yorumcularından biri olan Demet Sağıroğlu, uzun zamandır özlemle beklenen slow şarkısı “Sen Şimdi Aşk Diyeceksin” ile müzikseverlerle yeniden buluşuyor.

Demet Sağıroğlu, yaz aylarında yayınladığı “Gipsy Jazz” türündeki şarkısı “Açık Çay” ın gördüğü ilginin ardından şimdi söz ve müziği Sadettin Dayıoğlu’na ait olan single’ı “Sen Şimdi Aşk Diyeceksin” ile bu defa duygularımızı alt üst etmeye hazırlanıyor.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan single çalışmasının prodüktörlüğünü Hakan Eren üstlenirken, düzenlemede Feryin Kaya ve Burak Irmak imzası bulunuyor. Blue-Kit Stüdyolarında kaydedilen şarkının mix ve masteringi Özgür Yurtoğlu’na ait. Kapak fotoğrafı Fatih Öztürk tarafından çekilen single çalışmasının kapak tasarımı ise Özlem Semiz’in imzasını taşıyor. Demet Sağıroğlu, single’ın imaj fotoğrafları için ise Cem Talu’nun objektifine poz verdi.

Demet Sağıroğlu’nun ‘Açık Çay’ isimli şarkısına çektiği video klip ile büyük beğeni toplayan Gökhan Özdemir yönetmenliğinde Autoplato stüdyolarında çekilen ‘Sen Şimdi Aşk Diyeceksin’ klibinde; kamera karşısına geçen Demet Sağıroğlu’na staylingiyle Zekiye Özer eşlik ederken, Tolga Osoy’ un usta sanat yönetmenliğinde dansçılar Osman Çevik ve Argun Sayın performansları ile dikkat çekiyor. Şarkının video klibi Ossi Müzik youtube kanalında ve tüm müzik kanallarında gösterimde.

(Basın Bülteni)

 

Kadri Karahan’ın Notu

Kayahan’ın vokalisti olarak tanıdığımız ve 90’ların ortasında ilk albümü “Kınalı Bebek” ile buluştuğumuz Demet Sağıroğlu için Türk popunun en özel seslerinden biri diyebiliriz. Ardı ardına yayınladığı şahane albümlerle de hayatımızda hep güzel, hep naif izler bıraktı ve kendisini sevmekten vazgeçmedik. Ama yeri geldi çok özledik onu çünkü o yıllardaki hareketliliğini bir yana bıraktı ve son albümünü 2012 yılında yayınladı.

OSSİ Müzik etiketi ile yayınlanan bu son solo albümünden bu seneye kadar – ki bu süre altı yıl oluyor – yeni bir şarkıda buluşamadık Demet ile. Bu çok ama çok uzun bir süre ve Demet gibi bir ses adına bize büyük bir kayıp. Ama bu sene güzel bir şey oldu ve yaz aylarında “Açık Çay” isimli single şarkısı ile dönüş müjdelendi. Sözü ve müziği Sadettin Dayıoğlu’na ait olan bu şarkı farklı bir tarz denemesi olsa da kuşkusuz ki hem kendisi hem de bizler adına sıkı bir yaz sevinci bıraktı.

Birkaç ay sonra tam da güz mevsimine yakışır bir yeni şarkı ile karşı karşıyayız şimdi. Sözü ve müziği bir kere daha Dayıoğlu’na ait bir çalışma “Sen Şimdi Aşk Diyeceksin” ve tam da o çok sevdiğimiz, sarılmak istediğimiz Demet şarkıları tadında, güzün tam ortasında bir Demet hüzün, bir Demet kırılma aşk yanında. Hiç bitsin istemiyorsunuz.

 

 

Duygu yüklü sesi ile Türk Pop Müziği'nin en eşsiz yorumcularından biri olan Demet Sağıroğlu, uzun zamandır özlemle beklenen slow şarkısı “Sen Şimdi Aşk Diyeceksin” ile müzikseverlerle yeniden buluşuyor. Demet Sağıroğlu, yaz aylarında yayınladığı “Gipsy Jazz” türündeki şarkısı "Açık Çay" ın gördüğü ilginin ardından şimdi söz ve müziği Sadettin Dayıoğlu'na ait olan single’ı “Sen Şimdi Aşk Diyeceksin” ile bu defa duygularımızı alt üst etmeye hazırlanıyor. Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan single çalışmasının prodüktörlüğünü Hakan Eren üstlenirken, düzenlemede Feryin Kaya ve Burak Irmak imzası bulunuyor. Blue-Kit Stüdyolarında kaydedilen şarkının mix ve masteringi Özgür Yurtoğlu’na ait. Kapak fotoğrafı Fatih Öztürk tarafından çekilen single çalışmasının…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.68 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*