EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Deniz Seki – Best Of Akustik Vol 1 / Poll Production

Deniz Seki – Best Of Akustik Vol 1 / Poll Production

Deniz Seki seslendirdiği dönemlerde dinlenme ve satış rekorları kıran tüm şarkılarından seçtiği 13 şarkıyı bu kez en yalın ve sade haliyle müzikseverlerle buluşturdu.

Deniz Seki “Deniz Seki Best of Akustik Vol1” adlı albümündeki şarkılarla sonbahar günlerinde dileyicisinin içini ısıtmayı hedeflerken aynı zamanda bir başucu albümü olarak müzikseverlere romantik ve keyifli bir deneyim yaşatıyor.

1995 yılında, “Pop Show 95” şarkı yarışmasında kazandığı birinciliğin ardından kısa bir süre vokalist olarak yoluna devam eden Seki ilk albümü “Hiç Kimse Değilim”i 1997 yılında yayınladı. 90’lı yıllara armağan ettiği ikinci albümü “Anlattım” ile söz yazarı ve besteci kimliğini daha bir öne çıkarmayı başaran sanatçı 2000’li yılların başında artık müzik dünyasının tamamen kabul ettiği, albümlerini ve konserlerini heyecanla beklediği bir isim haline geldi.

Cem Karaca, Melih Kibar, Erol Evgin, Ali Kocatepe, Orhan Gencebay, Musa Eroğlu gibi usta isimler için hazırlanan albümlerde de yer almanın yanında günün popüler isimlerinde de gerek sözleri, gerek besteleri ile karşımıza çıktı. Beraberinde en son albümü “Uzun Hikaye”yi 2018 yılında yayınladıktan sonra single şarkıları ile belli zaman dilimlerinde kapımızı çaldı ki en son bu sene içinde “Cambaz” coverını dinledik.

Dünden bugüne kariyerinde yer eden önemli şarkıları bu akustik albümde yepyeni bir yorum ile yeniden bizlerle. Her biri ile mutlaka yolumuz bir yerde kesişti, her biri mutlaka bizi bir aşka, bir ayrılığa sürükledi mutlaka, o yüzden baştan sona olsun ya da tek tek de dinlediğimizde bir anısal yolculuk, her biri bir duygu Deniz’i.

“Acele” yaşadığım hayatın bir sakinliği, “Sana Sığınıyorum” uzakta gittiğim o yabancı şehir, “Bal Saklıyor” ona sabrım, “Su’ya Hapsettim” kendime sorularım. Yani her şarkısı bir yalnız bir kalabalık yüzmem sularda, ama hep aşka, hep aşka. İyi ki. Kalbini seviyorum.

Kadri Karahan

 

 

 

Deniz Seki seslendirdiği dönemlerde dinlenme ve satış rekorları kıran tüm şarkılarından seçtiği 13 şarkıyı bu kez en yalın ve sade haliyle müzikseverlerle buluşturdu. Deniz Seki “Deniz Seki Best of Akustik Vol1” adlı albümündeki şarkılarla sonbahar günlerinde dileyicisinin içini ısıtmayı hedeflerken aynı zamanda bir başucu albümü olarak müzikseverlere romantik ve keyifli bir deneyim yaşatıyor. 1995 yılında, "Pop Show 95" şarkı yarışmasında kazandığı birinciliğin ardından kısa bir süre vokalist olarak yoluna devam eden Seki ilk albümü "Hiç Kimse Değilim"i 1997 yılında yayınladı. 90'lı yıllara armağan ettiği ikinci albümü "Anlattım" ile söz yazarı ve besteci kimliğini daha bir öne çıkarmayı başaran sanatçı 2000'li…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*