Anasayfa / SINGLE / EP / Dersu – Nephes

Dersu – Nephes

Dersu, Bildiğin Gibi Değil grubundan Dersu Doğan’ın 2018’de temellerini Ankara’da attığı bir elektronik müzik projesi ya da kendi deyimiyle bir müzik arayışı.

Yakın dönemde yayınlanması planlanan Loopland albümünden Nephes, elektronik elementler üzerine downtempo ve ambient türlerinden beslenen bir şarkı. Bağlama melodisi ve 80’lere selam çakan synthesizer tonlarıyla hem nostaljik hem de etnik bir tarza sahip. Şarkının aranjesi Dersu Doğan ve Yiğit Uçkan ortak çalışmasının ürünü. Bağlama kayıtlarında ise Anıl Mızrak ve Dersu’nun babası Ayhan Doğan yer alıyor.

Yönetmenliğini Alper Akdağ’ın üstlendiği klipte, 40 yıldan uzun süredir bağlama ustalığı yapan Mehmet Ali Çetinkaya’nın bir bağlamayı ağaçtan enstrümana dönüştürme süreci ele alınıyor. Görmeye pek alışık olmadığımız klibin kamera ve kurgu sürecine Dersu ve Yiğit de katkıda bulundular.

Şarkıya tüm dijital müzik platformlarından, klibe de YouTube üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Dersu, Bildiğin Gibi Değil grubundan Dersu Doğan’ın 2018’de temellerini Ankara’da attığı bir elektronik müzik projesi ya da kendi deyimiyle bir müzik arayışı. Yakın dönemde yayınlanması planlanan Loopland albümünden Nephes, elektronik elementler üzerine downtempo ve ambient türlerinden beslenen bir şarkı. Bağlama melodisi ve 80’lere selam çakan synthesizer tonlarıyla hem nostaljik hem de etnik bir tarza sahip. Şarkının aranjesi Dersu Doğan ve Yiğit Uçkan ortak çalışmasının ürünü. Bağlama kayıtlarında ise Anıl Mızrak ve Dersu’nun babası Ayhan Doğan yer alıyor. Yönetmenliğini Alper Akdağ’ın üstlendiği klipte, 40 yıldan uzun süredir bağlama ustalığı yapan Mehmet Ali Çetinkaya’nın bir bağlamayı ağaçtan enstrümana dönüştürme süreci ele alınıyor.…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*