EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Derya Çınar Oral – Sade / Ada Müzik

Derya Çınar Oral – Sade / Ada Müzik

Derya Çınar Oral’ın Elazığ ve Yukarı Fırat bölgesi Türküleri yanında, Neyzen Fatih Oral’ın özgün bestelerine yer verdiği bu çalışmada; Klasik-Akustik Gitar’da Lütfücan Kapucu, Kontrbas’da Oğuz Alp Erdoğmuş, Ney’de ise Fatih Oral sanatçıya eşlik ediyor.

Seslendirilen Kırık Havalar yanında, bu bölgede yoğun olan Uzun Havalar da Türkülerin bazı bölümlerinde Sanatçı tarafından yorumlanıyor.

Geleneksel saz seçimleri dışında, Ney-Gitar-Kontrbas üçlüsüyle Akustik ve farklı bir sound arayışında olan bu çalışma; provaların ardından bir günlük stüdyo mesaisi ile Ada Stüdyo’da canlı olarak kaydedildi.

Düzenlenmeleri Lütfücan Kapucu ve Fatih Oral tarafından yapılan Anonim Türküler yanında; Fatih Oral’ın yörenin havasını yansıtabileceği düşünülen özgün besteleri de seslendirildi.

Sanatçıya eşlik eden sazların Açış, Taksim, Doğaçlama performansları da çalışmayı dünden bugüne farklı bir yorumla birleştirme çabasında.

 

Kendi Kaleminden “Sade”

2020 yılına yeni girmişken 6 Kasım’da bulduk kendimizi. Büyük üzüntüler, kapanmaz yaralar açtı pek çoğumuzun gönlünde. Bugün, içinden geçtiğim o bütün duyguların meyvesini; Sade’yi sizlerin beğenisine sunmaktan mutluluk duyuyorum. Temennim seslendirmeye çalıştığım eserlerin yalnız kulağınıza değil, gönül hanenize de tesir edebilmesidir. İçimize akan, gönlümüze dokunan ve ömrümüzü aydınlatan bir sade olması dileğiyle…

 

Düzenleme : Lütfücan Kapucu
Klasik-Akustik Gitar : Lütfücan KAPUCU
Kontrbas : Oğuz Alp ERDOĞMUŞ
Ney : FATİH ORAL
Kayıt : Ada Stüdyo
Mix&Mastering : Ada Stüdyo
Fotoğraf : Elif ÖZEN
Fotoğrafı Yayına Hazırlayan : Ahmet TANYILDIZI

Albümü yayınlayan Ada Müzik Yapım, bilhassa Bülent FORTA ve Gül YALÇIN’a sonsuz teşekkürler.

Şu andan itibaren artık herkese ulaşmış olan ilk solo albümümüzün hayat bulmasına katkıda bulunmuş herkese tekrar teşekkür ederim.

 

 

 

Derya Çınar Oral’ın Elazığ ve Yukarı Fırat bölgesi Türküleri yanında, Neyzen Fatih Oral’ın özgün bestelerine yer verdiği bu çalışmada; Klasik-Akustik Gitar’da Lütfücan Kapucu, Kontrbas’da Oğuz Alp Erdoğmuş, Ney’de ise Fatih Oral sanatçıya eşlik ediyor. Seslendirilen Kırık Havalar yanında, bu bölgede yoğun olan Uzun Havalar da Türkülerin bazı bölümlerinde Sanatçı tarafından yorumlanıyor. Geleneksel saz seçimleri dışında, Ney-Gitar-Kontrbas üçlüsüyle Akustik ve farklı bir sound arayışında olan bu çalışma; provaların ardından bir günlük stüdyo mesaisi ile Ada Stüdyo’da canlı olarak kaydedildi. Düzenlenmeleri Lütfücan Kapucu ve Fatih Oral tarafından yapılan Anonim Türküler yanında; Fatih Oral’ın yörenin havasını yansıtabileceği düşünülen özgün besteleri de seslendirildi. Sanatçıya…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*