EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Derya Çınar Oral – Salkım / Ada Müzik

Derya Çınar Oral – Salkım / Ada Müzik

Derya Çınar Oral ikinci albümü “Salkım”ı dinleyicisiyle buluşturdu.

Fırat havzası türküleri yanında, Fatih Oral’ın, türkü tarzında bestelerine yer verilen bu albüm kırık hava ve uzun hava örnekleriyle beraber saz doğaçlamalarının da yer aldığı 10 eserden oluşuyor.

Sanatçıya, gitarlar ve kopuz’da Lütfücan Kapucu, ney’de Fatih Oral, kontrbasta Oğuz Alp Erdoğmuş, cümbüşte Göksel Sönmez, perküsyonda ise Hamed Habibpour eşlik ediyor. Düzenlemelerini Lütfücan Kapucu’ nun yaptığı çalışmanın stüdyo kayıtları Ada Stüdyoda yapıldı.

Hakkında:

1986 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü bitirdi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Müzik Terapi Uygulama Sertifikası ve Orff Müzikterapi Sertifika programlarını tamamladı.

Selahaddin İçli, Alaaddin Yavaşça, Erol Uras, Doğan Dikmen, Münip Utandı, Emin Baykırık ve Başak Yavuz’dan dersler aldı. Osmanlı Müziği, Anadolu Türküleri, Orta Asya Pentatonik Müziği ve farklı müzik türleri üzerine çalışmalarına devam ediyor.

2018 yılında müzik piyasasına Ada Müzik Plak Şirketi yoluyla çıkarmış olduğu ilk teklisi Canan ile giriş yapmış olup, 2019 yılında Gel Yar tekli single, 2020 yılında ise Sade isimli albümü ile müzik kariyerini devam ettirmiştir. Halen müzik öğretmenliği yapmaya devam etmektedir.

 

 

Derya Çınar Oral ikinci albümü “Salkım”ı dinleyicisiyle buluşturdu. Fırat havzası türküleri yanında, Fatih Oral’ın, türkü tarzında bestelerine yer verilen bu albüm kırık hava ve uzun hava örnekleriyle beraber saz doğaçlamalarının da yer aldığı 10 eserden oluşuyor. Sanatçıya, gitarlar ve kopuz’da Lütfücan Kapucu, ney’de Fatih Oral, kontrbasta Oğuz Alp Erdoğmuş, cümbüşte Göksel Sönmez, perküsyonda ise Hamed Habibpour eşlik ediyor. Düzenlemelerini Lütfücan Kapucu’ nun yaptığı çalışmanın stüdyo kayıtları Ada Stüdyoda yapıldı. Hakkında: 1986 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü bitirdi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Müzik Terapi Uygulama Sertifikası ve Orff Müzikterapi Sertifika programlarını tamamladı. Selahaddin İçli, Alaaddin Yavaşça,…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*