EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Di*La Pulatsü – Dur Biraz

Di*La Pulatsü – Dur Biraz

Di*La Pulatsü, yeni teklisiyle alternatif rock tınıların izinden gitmeye tam gaz devam ediyor: Dur Biraz

Çocuk yaştan beri müziğin içinde olan ve bu doğrultuda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda bir dönem obua eğitimi alan, ilerleyen zamanlarda Bodrum Gümüşlük’teki Caz Kampı’nda da yer alan, geçtiğimiz yıllarda yer aldığı Grey grubuyla da hatırlanan Di*La Pulatsü, bağımsız yayınladığı ilk teklisi “Yaşın Kalır” ile Türkçe Rock dünyasına merhaba demiş ve tekli, dinleyicilerden olduğu kadar müzik otoritelerinden de güzel geri dönüşler almıştı.

Şimdi ise Pulatsü, yine bağımsız yayınladığı yeni teklisi “Dur Biraz” ile alternatif rock tınıların izinden gitmeye devam ediyor.

Yaşın Kalır’ın sözü Pulatsü ve Umut Oymak imzası taşırken, müziği Pulatsü’ye, prodüksiyonu ve düzenlemesi Oymak’a, mix ve mastering çalışması ise Cem Çatık imzası taşıyor. Teklide gitarlarda Çatık, davulda Gencay Kıymaz ve klavye ile basta Oymak yer alıyor. Kapak grafik tasarımı ise Cansu Ünal’a ait.

Ayrıca, teklinin klibi, Pulatsü’nün YouTube kanalında yerini aldı.

Bununla birlikte Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünde eğitimine devam eden Pulatsü, “Dur Biraz”ı “Aşık olma halinin mutlu ve enerjik yanını ritmine, kafa karıştırıcı yanını ise sözlerine yansıttığım bir şarkı oldu!” sözleriyle özetliyor.

 

Di*La Pulatsü, yeni teklisiyle alternatif rock tınıların izinden gitmeye tam gaz devam ediyor: Dur Biraz Çocuk yaştan beri müziğin içinde olan ve bu doğrultuda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda bir dönem obua eğitimi alan, ilerleyen zamanlarda Bodrum Gümüşlük’teki Caz Kampı’nda da yer alan, geçtiğimiz yıllarda yer aldığı Grey grubuyla da hatırlanan Di*La Pulatsü, bağımsız yayınladığı ilk teklisi “Yaşın Kalır” ile Türkçe Rock dünyasına merhaba demiş ve tekli, dinleyicilerden olduğu kadar müzik otoritelerinden de güzel geri dönüşler almıştı. Şimdi ise Pulatsü, yine bağımsız yayınladığı yeni teklisi “Dur Biraz” ile alternatif rock tınıların izinden gitmeye devam ediyor. Yaşın Kalır’ın sözü Pulatsü ve Umut…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*