EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Dirsek Teması: Kültür-Sanat Sektörü Çalışanları İçin Kolektif Destek Hareketi

Dirsek Teması: Kültür-Sanat Sektörü Çalışanları İçin Kolektif Destek Hareketi

HOOD Base ve Onaranlar Kulübü, kültür-sanat sektörü çalışanları için kolektif bir destek hareketi olan Dirsek Teması’nı başlatıyor.

18 Mayıs Pazartesi günü Akıllı Baykuş platformu üzerinde aktif hale gelen “Acil Destek Projesi” ile, pandemi nedeniyle çalışamayan ve / veya ekonomik güçlük yaşayan sanatçı, icracı, teknisyen, saha çalışanı gibi kültür-sanat sektörü çalışanlarına destek sağlamak amaçlanıyor. Proje kapsamında farklı sanat alanlarından isimler ürün, eğitim, deneyim, etkinlik gibi içerikler sunuyor. Bu içeriklerden elde edilecek gelirin tamamı, Ahbap Platformu aracılığıyla kültür-sanat sektörü çalışanlarına aktarılacak.

 

Proje kapsamında sunulan içerikler

İllüstrasyon sanatçısı Burak Şentürk “Pandemi” adlı çalışmasıyla; Nilipek., Can Güngör, Tuğçe Şenoğul, Dilan Balkay, Güneş Özgeç ve In Hoodies zoom üzerinden gerçekleşecek söyleşi ve mini performanslarla; grafik tasarımcı Ece Haskan “Temel Çizim”, “Evde Çizim” ve “Flipbook” atölyeleriyle, müzisyen ve prodüktör Memet İncili “Audio Mixing ve Post Prodüksiyon Teknikleri” eğitimiyle; illüstrasyon sanatçısı Murat Kalkavan “Freelance İllüstratörler İçin Yol Haritası” söyleşisiyle; illüstrasyon sanatçısı Mert Tugen, son dönem işlerinin yer aldığı “First Date With Me” kitapçığının imzalı edisyonlarıyla; In Hoodies ve NLP daha önce yayımlanmamış şarkıları “Hold On” ile projenin ilk ayağına dahil oluyor.

Proje ile oluşacak fondan faydalanmak isteyen kültür-sanat sektörü çalışanları, ahbap.org adresinde duyurulacak “Dirsek Teması Akıllı Baykuş Acil Destek Projesi” bağlantısı üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek.

“Hep birlikte, hepimiz için üretmek ve paylaşmak” düşüncesiyle yola çıkan Dirsek Teması’nın çalışmalarını sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Twitter

 

 

HOOD Base ve Onaranlar Kulübü, kültür-sanat sektörü çalışanları için kolektif bir destek hareketi olan Dirsek Teması’nı başlatıyor. 18 Mayıs Pazartesi günü Akıllı Baykuş platformu üzerinde aktif hale gelen “Acil Destek Projesi” ile, pandemi nedeniyle çalışamayan ve / veya ekonomik güçlük yaşayan sanatçı, icracı, teknisyen, saha çalışanı gibi kültür-sanat sektörü çalışanlarına destek sağlamak amaçlanıyor. Proje kapsamında farklı sanat alanlarından isimler ürün, eğitim, deneyim, etkinlik gibi içerikler sunuyor. Bu içeriklerden elde edilecek gelirin tamamı, Ahbap Platformu aracılığıyla kültür-sanat sektörü çalışanlarına aktarılacak.   Proje kapsamında sunulan içerikler İllüstrasyon sanatçısı Burak Şentürk “Pandemi” adlı çalışmasıyla; Nilipek., Can Güngör, Tuğçe Şenoğul, Dilan Balkay, Güneş Özgeç…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*