EDİTÖRDEN
Anasayfa / WORLD / Dünyaca Ünlü Brezilyalı Yıldız Bebel Gilberto’nun Yeni Albümü “Agora” Yayında

Dünyaca Ünlü Brezilyalı Yıldız Bebel Gilberto’nun Yeni Albümü “Agora” Yayında

Dünyaca ünlü Brezilyalı yıldız Bebel Gilberto’nun yeni albümü “Agora” yayında!

Dünyaca ünlü Brezilyalı şarkıcı ve söz yazarı Bebel Gilberto, tüm dünyadan hayranları tarafından heyecanla beklenen yepyeni albümü Agora’yı; ülkemizde GRGDN Müzik’in temsil ettiği Pias Recordings etiketiyle dinleyiciyle buluşturdu.

Bir bütün olarak dinlenilmesi özenle tasarlanmış albüm dünya basınında; akıcı, muzip, romantik ve huzur veren bir tropical lezzet olarak tanımlandı.

Gilberto albümde yer alan “Na Cara” şarkısında Samba efsanesi Martinho da Vila’nın kızı Mart’náliaa ile özel bir düete de imza atıyor. Na Cara’nın sözlerini yazarken New York’ta olduğunu söyleyen ikonik yıldız; tesadüfen Mart’náliaa’nın şehirde olduğunu duyduğunu ve onunla her zaman bir şarkı yapmak istediğini söylüyor. Mükemmel bir zamanlamada bir araya geldiklerini söyleyen Gilberto bu ikili buluşma çok keyifli bir deneyimdi, diyor.

Agora’nın büyük beğeni toplayan teklileri Deixa ve Bolero’yu da geçtiğimiz aylarda paylaşan Gilberto; büyük heyecan duyduğu yeni albümünü prodüktör Thomas Bartlett ile beraber kaydetti. Birçok Grammy adaylığı da bulunan Brezilya’nın ikonik yıldızı Agora albümünü çok zor bir süreçte kaydettiğini altını çiziyor. Süreç boyunca en yakın arkadaşını, annesini ve babasını kaybettiğini söyleyen sanatçı tüm bu acı veren deneyimlerinden ardından aşk ve güven kavramlarına farklı bir açıdan bakmaya çalıştım, diyor.

Bossa Nova adı verilen müzik tarzının yaratıcılarından João Gilberto ve Brezilyalı şarkıcı Miúcha’nın kızı olan Bebel Gilberto, türün yeni nesil temsilcisi olarak görülüyor. Müziğinde elektronik ve klasik çağdaş pop unsurlarını ustalıkla harmanlayan sanatçı kariyeri boyunca birçok kez Grammy ödülüne aday gösterildi. 2000 yılında yayınladığı Tanto Tempo albümü tüm dünyada büyük başarı kazandı ve sanatçının global bir artist olmasının önünü açtı.

 

 

Dünyaca ünlü Brezilyalı yıldız Bebel Gilberto'nun yeni albümü "Agora" yayında! Dünyaca ünlü Brezilyalı şarkıcı ve söz yazarı Bebel Gilberto, tüm dünyadan hayranları tarafından heyecanla beklenen yepyeni albümü Agora'yı; ülkemizde GRGDN Müzik'in temsil ettiği Pias Recordings etiketiyle dinleyiciyle buluşturdu. Bir bütün olarak dinlenilmesi özenle tasarlanmış albüm dünya basınında; akıcı, muzip, romantik ve huzur veren bir tropical lezzet olarak tanımlandı. Gilberto albümde yer alan “Na Cara” şarkısında Samba efsanesi Martinho da Vila’nın kızı Mart'náliaa ile özel bir düete de imza atıyor. Na Cara’nın sözlerini yazarken New York’ta olduğunu söyleyen ikonik yıldız; tesadüfen Mart'náliaa’nın şehirde olduğunu duyduğunu ve onunla her zaman bir şarkı…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*