EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Ege Çalışkan & Bahar Koca – Uyanmışım

Ege Çalışkan & Bahar Koca – Uyanmışım

Beş seneden beri stüdyolarda çalışmalar yapan, son iki senedir farklı müziksel tarzlarda denemeler yapan Ege Çalışkan, prodüksiyonu kendisinin üstlendiği ilk “prodüktör” albümü ile “Deja Brew” ile başarılı bir genç müzisyen kadrosunu bir araya getirmiş, devamında“Elimde Değil” isimli solo teklisiyle dikkat çekmişti.

Şimdi ise Çalışkan, dinleyicilerle buluşturduğu üç tekli “Yalan” “Elveda” ve “Boşver” ile alternatif camiada dikkat çeken Bahar Koca ile bir araya gelerek, alternatif ve R&B tınılı bir tekliyi dinleyicilerle buluşturdu : Uyanmışım…

Çalışkan’ın Ali Murat Şeyhoğlu ile kurduğu Somnium Productions’un müzik çalışmaları yapan alt kolu Somnium Records’un dördüncü ürünü olarak yayınlanan “Uyanmışım”ın sözleri Koca’ya, müziği ve düzenlemesi Çalışkan’a aitken, teklide elektroniklerde Çalışkan ve gitarda Gökhan Ulusoy yer aldı. Pandemi dolayısıyla Koca’nın vokal kaydı Studio Blue Sound’ta Niyazi Bulut tarafından kaydedilirken, genel kayıt-mix-mastering çalışması da Çalışkan imzası taşıyor. Kapak çizimi Esma Nur’a, kapak tasarımı ise Betül Kaya’ya ait.

Çalışkan ve Koca, “Uyanmışım”ı şu sözlerle anlatıyor:

Ege Çalışkan : Bahar’la olan arkadaşlığımızı bir şarkıyla taçlandırdık. Şehirlerarası bir proje olmasına rağmen çok iyi anlaştık. İkimizin üretkenliği sayesinde devamı gelecek, bu daha başlangıç!”

Bahar Koca : Ege ile büyük bir uyum yakaladık ve birlikte çalışmaktan çok keyif aldık. Şarkının sözleri üzerinde çalışmaya şubat sonu başladım ve şarkıyı her şeyiyle martın ortalarında tamamlamış olduk. Sözlerde, yalnızlığın getirdiği umutsuzluk, romantik bir kayıp ve genel olarak dünyada yaşanan olumsuzluklardan dolayı, uyandığı her sabah hayal kırıklığına uğramış birinin uyanışı söz konusu, şarkımız da adını bu hikayeden aldı!”

 

 

 

Beş seneden beri stüdyolarda çalışmalar yapan, son iki senedir farklı müziksel tarzlarda denemeler yapan Ege Çalışkan, prodüksiyonu kendisinin üstlendiği ilk “prodüktör” albümü ile “Deja Brew” ile başarılı bir genç müzisyen kadrosunu bir araya getirmiş, devamında“Elimde Değil” isimli solo teklisiyle dikkat çekmişti. Şimdi ise Çalışkan, dinleyicilerle buluşturduğu üç tekli “Yalan” “Elveda” ve “Boşver” ile alternatif camiada dikkat çeken Bahar Koca ile bir araya gelerek, alternatif ve R&B tınılı bir tekliyi dinleyicilerle buluşturdu : Uyanmışım... Çalışkan’ın Ali Murat Şeyhoğlu ile kurduğu Somnium Productions’un müzik çalışmaları yapan alt kolu Somnium Records’un dördüncü ürünü olarak yayınlanan “Uyanmışım”ın sözleri Koca’ya, müziği ve düzenlemesi Çalışkan’a aitken,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.83 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*